Karadeniz 3 aylık yaz sezonunda 7 can aldı!

MEDYABAR.COM/BİLAL BİLİR

Karadeniz'in en tehlikeli sahilleri arasında yer alan Sakarya sahillerinde ağustos ayında acı haberler peş peşe geldi.

23 GÜN SONRA ÖLÜM HABERİ GELDİ

Önce 8 Temmuz'da Karasu'da denize giren İrem Tanrıverdi (12) boğulma tehlikesi geçirdikten sonra kaldırıldığı hastaneden 23 gün sonra ölüm haberi geldi.

KAHRAMAN BABADAN ACI HABER!

4 Ağustos Cumartesi günü 13 yaşındaki kızını kurtarmak için denize giren 43 yaşındaki Fuat Elik, kızını kurtardı ancak kendisi boğulma tehlikesi geçirdi. Hastaneye kaldırılan kahraman babadan acı haber 2 gün sonra geldi.

MUCİZE YARIM KALDI!

20 yaşındaki Muhammed Emin Değirmenci de aynı gün Kocaali Caferiye Mahallesi'nin sahil kısmında girdiği denizde gözden kayboldu. Kurtarıldığı anda kalbi duran genç, yarım saatlik yapılan müdahalede yeniden hayata döndürülmüştü. Bu mucide de kısa sürdü ve genç Muhammed'in ölüm haberi 2 gün sonra geldi.

7 KİLOMETRE İLERİDE KIYIYA VURDU

5 Ağustos Pazar günü Karasu'da akşam saatlerinde denize giren 22 yaşındaki Muhammet Enes Kalkan, suda kaybolmuş, sabahın ilk ışıklarında kaybolduğu yerden 7 kilometre uzaklıkta kıyıya vurmuş halde bulunmuştu.

DÜZCE'DEN TATİL İÇİN GELMİŞTİ

9 Ağustos Perşembe günü ailesiyle Kocaali'ye gelen 18 yaşındaki Kadir Aydın, serinlemek için girdiği denizde kayboldu. 4 saat boyunca aranan gencin cansız bedenine kaybolduğu yerden bir kilometre uzakta bulundu.

POLİS MEMURUNUN CANSIZ BEDENİNE 4 GÜN SONRA ULAŞILDI

Tatil için ailesiyle birlikte geldiği Karasu'da 14 Ağustos Salı günü serinlemek için denize giren polis memuru Bahri Şahin, dalgalara kapılarak kaybolmuş, yapılan arama çalışmalarının 4'üncü gününde cansız bedenine ulaşılmıştı.

KURBAN BAYRAMI'NDA ACI HABER

Kurban Bayramı'nın 3.günü Kırıkkale'den ailesiyle birlikte tatil için Karasu'ya gelen 18 yaşındaki Can Öçal, dalgalar arasında kayboldu. 1 saat sonra bulunan genç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

3 AYDA 2 BİN 290 HAYAT KURTARDILAR

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü'ne bağlı cankurtaran ekipleri, yaz sezonu boyunca görev aldıkları Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde boğulma vakalarına, 2 zodyak bot, 7 jet ski ve 30 kule ile anında müdahale etti. Cankurtaranlar, 3 aylık yaz sezonu boyunca Haziran'da 342, Temmuz'da bin 12, Ağustos'ta 862 ve Eylül ayında 74 kişi olmak üzere toplam 2 bin 290 kişiyi boğulmaktan kurtardı.

2017'DE BİN 533 KİŞİ KURTARILMIŞTI

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Karadeniz sahillerinde oluşturulan cankurtaran ekipleri, 2017 yılı yaz ayı boyunca toplam bin 533 boğulma vakasına müdahale etti.

2017 YILINDA BİR KİŞİ ÖLDÜ

Geçtiğimiz yıl Söğütlü ilçesinden hafta sonu tatilini geçirmek üzere Karasu'ya gelen Osman Aydınlı (25) serinlemek için girdiği denizde boğulma tehlikesi geçirmiş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti...

3 AYDA 2 BİN 290 HAYAT KURTARDILAR

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü'ne bağlı cankurtaran ekipleri, yaz sezonu boyunca görev aldıkları Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde boğulma vakalarına, 2 zodyak bot, 7 jet ski ve 30 kule ile anında müdahale etti. Cankurtaranlar, 3 aylık yaz sezonu boyunca Haziran'da 342, Temmuz'da bin 12, Ağustos'ta 862 ve Eylül ayında 74 kişi olmak üzere toplam 2 bin 290 kişiyi boğulmaktan kurtardı

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2680855/karadeniz-3-aylik-yaz-sezonunda-7-can-aldi