Sakarya Tanıtımına Teşekkür Belgesi

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Aydın Yıldırım Duran ile yine aynı kurumda Medya Tanıtım Planlama biriminde fotoğraf sanatçısı olarak çalışan İhsan Korkut'a Sakarya'nın kültürel zenginliği ve doğal güzelliğinin tanıtımına bulundukları katkılardan dolayı teşekkür belgesi verdi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmazda hazır bulundu. Vali Büyük, ''Şehir Kültürü''nün oluşmasının üzerinde durdu ve Sakarya'da böyle bir potansiyelin olduğunu söyledi. Valilik olarak Sakarya'da doğal güzelliklerimizi ön plana çıkarmamız gerektiğini, bu güzelliklerin ülkemizde çok az şehre nasip olduğunu ifade etti. Bununla beraber tarihi bir takım camilerin, Jüstinyen Köprüsünün ve Taraklı Evlerinin de Sakarya'da kültürel bir alt-yapının dinamiklerini teşkil ettiğini vurguladı.

Aydın Duran Yıldırım kimdir?

1971 yılında İsviçre'de doğdu. İlköğretimi İsviçre'de, liseyi Adapazarı'nda tamamladı. Adapazarı Atatürk Lisesi'nden mezun olduktan sonraİstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında 1995 yılında lisans eğitimini, 1997 yılında da Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1992 yılından itibaren tanıtım sektöründe faaliyetlerde bulunan Duran 1996 yılında öğretmen olarak kamu görevine başladı. 1998-2000 yılları arasında Sakarya Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2000 yılında Sakarya Üniversitesi'nden Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'ne naklen atanarak Medya Tanıtım Planlama sorumlusu olarak göreve başladı. Halen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. İyi derecede Almanca, orta seviyede İngilizce ve Fransızca bilen Duran, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İhsan Korkut kimdir?

1965 Elmadağ Ankara doğumlu. İlk-Orta ve lise Öğrenimi Ankara -Elmadağ. 1994 yılından Adapazarı Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde fotoğrafçı olarak işe başladı. Başta İstanbul, Ankara ve Sakarya olmak üzere çeşitli illerde kişisel fotoğraf sergileri açtı. Ulusal ve uluslar arası katıldığı yarışmalarda dereceler alan Korkut halen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Medya Tanıtım Planlama biriminde fotoğrafçı olarak çalışmaktadır. Korkut evli ve iki çocuk babasıdır.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2681012/sakarya-tanitimina-tesekkur-belgesi