Herkesin gözü önünde motosikleti tekmeleyerek çaldılar!

Pamukova Elperek Mahallesi Ankara Caddesi Kent Park karşısında dolmuş durağının arkasına park edilen motosikleti güpe gündüz önce bir kişi gelip çalmak istedi, kilitli olan direksiyonun kilidini kırmak için dakikalarca tekmeledi. Olmadı sonunda imdadına arkadaşı yetişti beraberce tekmelediler kildi kırınca motosikleti çalıp kayıplara karıştılar.

Olay geçtiğimiz hafta Saat 18.25 sıraların Pamukova İlçe merkezinde bulunan dolmuş taksi durağının arkasında meydana geldi. Çardak Mahallesinden eşi ile motosiklete binip Pamukova İlçesine gelen Şuayip K. sabah saatlerinde motosikletini İlçe merkezinde dolmuş taksi durağının arkasına park edip eşi ile Adapazarı'na gitti.

Aynı gün saat 18.25 sıralarında kimliği belirlenemeyen bir genç park halindeki motosikletin yanına gelerek motosiklete bindi ve götürmek istedi. Ancak motosikletin direksiyonu kitli olunca götüremedi.

Bir süre direksiyon kilidini açmak için uğraştı. Açamayınca motosikleti tekmelemeye ve kırarak açmaya çalıştı. Dakikalarca motosikleti tekmelese de kilidi kıramayınca bir süre sonra yanına bir arkadaşı daha geldi ve motosikletin kilidini kırmak için beraberce tekmelediler. Sonunda kilidi kırarak motosikleti çalıp kayıplara karıştılar.

Tüm bunlar olup biterken çevreden geçenler ise motosikletle uğraşan gençleri meraklı gözlerle seyretmesi bir iş yerinin kamerasına yansıdı.

Saat 19.30 sıralarında motosikletini almaya gelen Şuayip K. motosikletini yerinde bulamayınca polise haber verdi.

Polis motosikleti çalanları bulmak için çalışma başlattı.

İsmail Çetintaş

İşte o görüntüler;

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2681560/herkesin-gozu-onunde-motosikleti-tekmeleyerek-caldilar