ASKF'de Yaşar Zımba dönemi

MEDYABAR.COM

İsmail Çetintaş'ın haberi

Erenler Kültür Merkezinde gerçekleşen ve gergin geçen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kongresinde 522 üyeden 440 delege oy kullandı.Yılmaz Kuzey 200 oy alırken, Yaşar Zımba 236 oy alarak ASKF yeni başkanı oldu.

Çoğunluk sağlanamayınca kongre 2 saat geç başladı.

Erenler Kültür Merkezinde gerçekleşen kongre çoğunluğun sağlanamaması dolayısı ile 2 saat geç başladı.Gergin bir atmosferde başlayan genel kurul da ilk tartışma divan teşkil edilmesinde yaşandı. Divanın teşkil edilmesi sonrası Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından faaliyet raporu okundu.

Zımba'dan, Kuzey'e sert sözler

Faaliyet raporunun oy birliği ile kabul edilmesinin ardından başkan adayları Yaşar Zımba ve Yılmaz Kuzey'in konuşmalarına geçildi.

İlk önce kürsüye gelen Yaşar Zımba, mevcut başkanYılmaz Kuzey dönemini sert bir dille eleştirirken, adeta Kuzey dönemini yerden yere vurdu ve sert sözler söyledi.

Zımba'nın konuşması esnasında salonda delegeler arasında zaman zaman sert tartışmalar yaşandı.

Başkan adayı mevcut başkan Yılmaz Kuzey'e hakkını helal etmediğini söyleyen Başkan Adayı Zımba, "Kongre salonunda bir bayrağımız bile yok yazıklar olsun" diyerek sözlerini bitirdi.

Delegeler arasında sert tartışmalar yaşandı

Daha sonra kürsüye konuşmasını yapmak için gelen Yılmaz Kuzey konuşması esnasında, Yaşar Zımba zaman zaman müdahale ederek, "Yalan söylüyorsun" deyince salon bir anda gerildi.

Genel kurulda delegeler arasında sert tartışmalar yaşandı.
Delegeler zorlukla yatıştırılırken Kuzey, kendisine hakkını helal etmediğini söyleyen Yaşar Zımba'yagöz yaşları içinde, "Her şeye rağmenben hakkımı helal ediyorum" diyerek konuşmasını bitirdi.

Daha sonra 522 üyeden 440 delegenin oy kullandığı kongrede,Yılmaz Kuzeydelegelerin 200'ünün oyunu alırken, Yaşar Zımba 236 oy alarak ASKF yeni başkanı oldu.4 oy ise geçersiz çıktı.

Yaşar Zımba'nın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

Yaşar Zımba, Neşet Çakır, Adem Turan, Ahmet Silahçı, Aydın Birincioğlu, Cevat Ekşi, Emin Oylu, Emre Özdemir, Hüseyin Boz, Hüseyin Ceroğlu, İbrahim Nalbant, İdris Dilsiz, İsa Sezer, İsmail Ergül, Mustafa Gözyuman, Mehmet Tansu Uzun, Mustafa Yavuz, Özcan Sevinç, Recep Odabaş, Tezcan Demir, Uğur Kobaş

Haberin Videosu

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2681727/askfde-yasar-zimba-donemi