Ak Parti toplantısında gündem Kudüs

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı Aralık ayı Birim Başkanları Toplantısını parti toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantıda konuşan Başkan Ak, "birim başkanları ve başkanlıkları olarak her ay yapacağımız etkinlikleri önceden hazırlamamız planlamalıyız. Her birim başkanlığı aylık olarak yapacakları çalışmaları belirlemeli, bunu bir rapor halinde sunmalıdır.

Teşkilatlarımızın çalışması ve güçlenmesi ancak birim başkanlıklarımızın aktif olarak çalışması sonucunda gerçekleşir. Gündemdeki konular hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmeli onların isteklerini şikâyetlerini düşüncelerini dilek ve temennilerini dinlemeliyiz ve bunları rapor haline getirmeliyiz. Son zamanlarda Ülkemize yapılan saldırıları göz ardı etmemeliyiz. BİR olmalı İRİ olmalı DİRİ olmalıyız 2023 2053 2071 hedeflerimize ulaşmamamız için içerde ve dışarıda yapılan planları kurulan kumpasları bozmalıyız" dedi.

KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİ

Ülke ve dünya gündemini de değerlendiren Ak,

"Ortadoğu'da güçlü bir Türkiye olması Ülkemiz üzerinde emelleri olan dış güçleri endişelendirmektedir. Tüm İslam birliğini bozmak dünya üzerindeki barışı yok etmek ve buradan kendilerine bir pay çıkarmak isteyenler şimdide Kudüs üzerinden plan yapmaktadırlar. Filistin'i hiç bir zaman yalnız bırakmadık ve asla bırakmayacağız. Bir kişinin ağzından çıkan sözler ile bir ülkenin başkenti değişemez. Hele söz konusu Kudüs ise Her zaman söyledik yine söylüyoruz, Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir" dedi.

GERÇEK YÜZLERİ

Başkan Ak, "Her fırsatta demokrasiyi ön planda tuttuklarını iddia edenlerin, gerçek yüzlerini apaçık bir şekilde bir daha görmüş olduk. Trump ve onun gibilerinin, onun zihniyetindekilerin görüşlerini tanımıyor ve derhal bu yanlış düşünceden dönmelerini umut ediyoruz. Kendi akıllarınca aldıkları bu karar uluslararası hukuk ve ilgili BM Kararlarının açık bir ihlalidir. Hatırlanacağı gibi Kudüs'ün İsrail tarafından ilhakı uluslararası toplum ve BM tarafından reddedilmiştir.

Son zamanlarda yine ABD tarafından organize edilen ülkemizi ve Cumhurbaşkanımızı itibarsızlaştırmak için servis edilen yalan belgeler ve beyanlar ile ülkemizi zor duruma sokmaya çalışanlar her zaman olduğu gibi Ülkemizin düşmanları ile kol kola girmişlerdir ülkemizin gelişmesini büyümesini güçlenmesini istemeyenlerin Millet olarak tüm tuzaklarını bozacağız" dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2681788/ak-parti-toplantisinda-gundem-kudus