Çocuk gelin davasında son gelişme!

Evren Mahallesi'nde önceki yıl 12 Kasım'da kayınpederinin evinde kalan eşi Emine Yayla'yı öldürdüğü öne sürülen S.Y.'nin, eşine yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davanın görülmesine Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Duruşmaya cinayet suçundan tutuklu bulunan sanık S.Y., maktul ve sanığın aileleri, tarafların avukatları ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın avukatı katıldı. Duruşmada maktul Emine Yayla'nın hamilelik döneminde muayenesini yapan doktor ile sanığın annesi tanık olarak dinlendi.

Müdahil vekili sanığın annesinin tanıklığına itiraz etti. Davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın avukatı da sanığın annesinin beyanlarını kabul etmediklerini ifade etti. Mahkeme heyeti, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden alınan raporla ilgili hastaneye yazı yazılmasına karar verdi.
Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Şiddetten kaçarak babasının evine sığınan 17 yaşındaki eşi Emine Yayla'yı öldürdüğü öne sürülen S.Y., (23), Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen cinayet davasında 24 yıl hapse mahkum edilmişti. Mahkeme, sanığa en alt seviyede tahrik indirimi uygulamıştı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2682413/cocuk-gelin-davasinda-son-gelisme