Ferizli'de eğitime yatırım devam ediyor..

Ferizli Kaymakamlığı eğitime destek projesi olarak ilçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan tarafından bizzat takıp edilmekte olan çalışmalar da; tüm sınıfların kapılar değişirken duvarları yarı seviyeye kadar olan kısımlarına bin metre kare seramik döşendi.

Duvarlar ve tavanlar yeniden uygun renklerle boyanırken; sömestr tatilinde zeminin ve çerçevelerin modern inşaat malzemeleri ile yenileneceğini ifade eden yetkililer; sınıfların iç dizaynı olarak sıraların yeni tip olması ve zeminin döşemesi ile perdelerin yenilenmesi, lambaların LED modeliyle değiştirilmesi ve tüm bunların maliyeti bir sınıfın 5 bin tele olarak hesaplandığı öğrenildi.

Okulun 14 şubesi ve her şubenin 15 sırası olduğu hayırseverlerin yaptıracağı bu sınıflara isimlerinin verileceği ifade edildi. Yapıla çalışmalarda öğretmenler odası bölümü de tamamen yenilendi.

Şimdi çocuklarındaha temiz, daha ferah bir okulda ve sınıflarda eğitim görmesini sağlamak adına hayırseverlerin bu hizmetlere destekleri bekleniyor.

Öte yandan aynı çalışmaların bir kısmının ilkokul binasında da başlayacağı ve ilk etapta sınıflarda ki 330 adet olan eski sıraların değiştirileceği bilgisi geldi.

Mustafa Üstübi ferizlide.com haber

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2683067/ferizlide-egitime-yatirim-devam-ediyor