SAÜ'lü öğrencilerin projesine TÜBİTAK'tan onay geldi

Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstr İlişkileri Bölümü öğrencileri herkesin takdirini kazanacak sosyal sorumluluk projesi başlatmıştı.

Öğrenciler , ortaokul öğrencilerinin hangi mesleğe yatkın olduklarını belirlemek için hazırladıkları projeyi hayata geçirmek için TÜBİTAK'a yollamıştı.

Proje hazırlandıkta sonra pilot çalışma olarak Mill Eğitim Bakanlığı (MEB) Adapazarı'ndaki Dr.Nuri Bayar Ortaokulu öğrencilerine uygulandı.

Proje yürütücüsü Nihan Bölükbaş ve Tarık Tuna, danışman Yrd.Doç.Ekrem Erdoğan ile birlikte Adapazarı İlçesi'nde öğrenim gören 7 ve 8. sınıf öğrencilerine uygulanacak mesleki eğilim belirleme projesi TÜBİTAK onayından geçti.

TÜBİTAK'tan alınan onaydan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nın izniyle birlikte gidilen okullarda 1 ders saati içerisinde öğrencilerle eğlenceli bir şekilde uygulama yapıldı.

Proje yürütücüsü Nihan Bölükbaş, "Adapazarı genelinde 25 ortaokul olmak üzere 7 ve 8. sınıf öğrencilerine uygulandı. Mesleki egilim belirleme analizinde öğrencilerin günlük hayattaki ilgi alanları hobileri bulunan anket bazında yatkın oldukları meslek grupları ortaya çıkıyor ve bu meslekler hakkında öğrencilere detaylı açıklamalarla geri dönüş yapıldı. Amacımız öğrencileri meslekler konusunda bilinçlendirmek ve kendilerini tanımalarını sağlamak yanlış meslek seçimlerini önlemek. " ifadeleri kullandı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2683161/saulu-ogrencilerin-projesine-tubitaktan-onay-geldi