Bu afiş sonrası

Esnaflar adına konuşan Mustafa Bilgin, Büyükşehir Belediyesi'nin Sapanca'ya hizmet etmediğini savunarak sorunlar hakkında bilgi verdi.

Sorunları dinlemek ve çözümleri için gerekli çalışmaları yapmak amacıyla Sapanca'ya geldiklerini belirten Alişan ise, meslek kuruluşları olarak sorunları takip etmek zorunda olduklarını söyledi.

SESOB olarak kendilerine düşen görevin esnafın sesine tercüman olmak olduğunu belirten Alişan, "Meslek kuruluşları olarak bunun için varız. Ben feryat eden arkadaşımın temsilcisiysem bunu takip etmek gerekir. Bizim için önce esnafımız gelir" diye konuştu.

Esnafın sadece kendi sorunlarını düşünen bir meslek grubu olmadığına dikkat çeken Alişan, şöyle konuştu:


"Sapanca'daki esnafımız neden camına Kocaeli'ne bağlanmak istediğini belirten bir yazı astı? Sorun nedir? Bunlar bizim için önemli. Ne yapabiliriz yada neler yapılmalı. Bunun için buradayız. Baktık ki sorunlar bu şehrin ortak sorunları, Esnafımız bu hareketle sadece kendini düşünen değil, bulunduğu mahalleyi, şehrini düşünen katkı sağlayan bir varlık olduğunu da tekrar gösterdi. Burada dinlediğim sorunları gerek Sapanca Belediyesi'ne gerekse Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne bizzat ileteceğim. Sorunları çözmek için sorunlardan kaçmak yerine, kol kola gireceğiz, sorunlarla mücadele edeceğiz, eksiklikleri gidereceğiz. Ancak bunun çözümü Kocaeli veya başka bir yere bağlanmak değil. Sorunları hep birlikte aşacağız. Siyasetçiler esnafı sevmek zorunda. Esnafı sevmeyen siyasetçi var olamaz. Siyasetçiler zengin, fakir, işçi, esnaf ayrımı yapmadan bu bölgeyi yönetmeye talip olmuşlardır. Hizmet ederken de bu ayrımları yapmadan görevlerini yerine getirmeleri gerekir. Mantık yürütüp bu şehri beraber kalkındıracağız."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2683331/bu-afis-sonrasi