Sapancalı öğretmenler Letonya'dan geri döndü

Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 2016 yılı teklif çağrısı döneminde, Avrupa Birliği Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyetleri kapsamındagerçekleştirdiği''Bilişim ve Metal Teknolojileri Üzerine Pratik Uygulamalar'' isimli projenin 2. bölümünde Letonya'ya giden öğretmenler, eğitimleri sonrası yurda döndü.

Düzenlenen proje ile Letonya'da C programlama dili üzerine eğitim alan Sapanca Mesleki ve Teknik Eğitim ve Sapanca Halk Eğitim Merkezi bilişim teknolojileri alan öğretmenleri, çağın gerektirdiği teknolojik donanımları kendilerine katma imkanı buldu.

Avrupa standartlarında yeni bilgi ve beceriler kazanan öğretmenler mesleki yeterliliklerini arttırarak kendilerini geliştirme fırsatı yakaladı.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Sapanca Milli Eğitim Şube Müdürü Çiğdem Ayanoğlu,''Öğretmenlerimiz, yeni teknolojileri tanımış ve farklı ülke ve kurumların mesleki eğitim uygulamalarını da tecrübe ederek, iyi uygulama örneklerini ülkemiz eğitim sistemine aktarmak adına çalışmalarda bulundular.

Bu proje ile aynı zamanda öğretmenlerimiz dilsel gelişimlerine, kültürel farklılıkları gözlemleyerek bakış açılarının çeşitlenmesine ve sorunları çözmede farklı ve etkili çözüm önerileri geliştirmelerine imkan sağladı'' dedi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2683751/sapancali-ogretmenler-letonyadan-geri-dondu