'Komiserim' diyerek dolandırmaya kalktılar

Ferizli İstiklal Mahallesi muhtarı Hüseyin Güneş'i telefon dolandırıcıları 'Komiserim' diyerek dolandırmaya çalıştı. Dolandırılmaya çalışıldığını anlayan muhtar polis ekiplerine harekete geçirdi.

Ferizilili muhtar tam arandığı esnadaFerizli Emniyet Amirliğinin düzenlemiş olduğu "İletişim yoluyla dolandırıcılık" hakkında brifing vermek içinyola çıkacağı esnada üç mahallenin muhtarınında aranması oldu.

Dolandırıcılar tarafından aranan muhtarlardan bir tanesi İstiklal Mahallesi muhtarı Hüseyin Güneş'ti. Muhtar Güneş, "Daha önce bilgilendirmek amacıyla davet edildiğimiz emniyete gitmeye hazırlanmıştım ki o anda telefonum çaldı. Açtım 'bilmem kim işte şu kadar para gibi' söylenmeye başlayınca bende tamam işte bende o işle ilgili Emniyete toplantıya gidiyorum deyince başladı küfür etmeye" diye belirtti.

Muhtar, daha öncede bu tip telefonlar aldığı ifade etti.Ayni zaman zarfında iki mahalle muhtarını daha aradıkları öğrenildi.Muhtarlar Emniyette katıldıkları toplantıda konuyu dile getirerek yetkililere bilgi verdi.

Ferizilide.com/Mustafa Üstibi

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2684204/komiserim-diyerek-dolandirmaya-kalktilar