Nehir kenarına döküp kaçtılar!

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Denetim Ekipleri, çeşitli bölgelerde yaptığı denetimlerine aralıksız devam ediyor. Denetim Ekipleri, Kumbaşı- Boğazköy Mevkii Arifiye (Sakarya Nehri Kenarı) Bölgesi'nde düzenlenen denetimler ve incelemeler neticesinde, elektrik ve elektronik atıkların alıcı ortama atılmış olduğunu tespit etti.

Atıklar üzerinde yapılan incelemede, elektrik ve elektronik atıkların geri dönüşüm sonucu oluşan çeşitli muhteviyattaki atık türleri olduğu belirlendi ve alıcı ortama izinsiz dökümü gerçekleştiren atık üreticisine de ulaşıldı. Atık üreticisi hakkında, Çevre Kanunu gereği bütün denetim bulguları Sakarya Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne teslim edildi.
Elektronik atık bulunması ile ilgili Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Söz konusu bölge özellikle sahibi belli olmayan atıkların dökümünün yapıldığı bölge olup, denetim ekiplerimizce rutin kontrollerin çok sık yapıldığı bölgeler arasında yer almaktadır.
Bölge denetim ekiplerimiz tarafından 7 gün 24 saat rutin olarak denetlenmektedir. İl dışından da getirilen atıkların kaçak olarak dökümünün yapıldığı güzergâh, Sakarya Nehrine yakınlığı bakımından alıcı ortam kirliliği açısından büyük önem taşımaktadır. Çalışmalarımız bundan sonra da aralıksız devam edecektir" denildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2684769/nehir-kenarina-dokup-kactilar