Bisikletseverler Melekşesolak'ta

Dağ Bisikleti Turları'na katılan bisikletseverler, bisiklet kontrolü ve kask dağıtımı için sabah 8'de Kentpark Öğretmenevi'ndeki toplanma noktasında buluştular. 25 kilometre mesafedeki başlangıç noktasına bisikletleriyle birlikte götürülen bisikletseverler, saat 10:00'da Alifuatpaşa içerisinden parkur sürüşüne başladılar. Alifuatpaşa'dan Melekşesolak'a kadar 7,5 kilometrelik zorlu tırmanışı başarıyla tamamlayan katılımcılar saat 10:48?de mola verdiler. Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerine sunduğu ikramları tadan katılımcılar, ayrıca Melekşesolak Muhtarlığı'nın çay ve meyve ikramından da yararlandılar. Saat 12:15'de dönüş yoluna çıkılarak aynı güzergah takip edilip saat 12:35?de başlangıç noktasına varıldı. Parkur güzergâhında halkın ilgiyle izlediği etkinliğe katılan sporcular ve bisikletseverler etkinlikten büyük bir keyif aldıklarını belirtti ve etkinliği düzenleyen Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Yeni etap, Dikmen-Dikmentepe Parkuru (Hendek)
Dağ Bisikleti Turlarının beşincisi 10 Haziran 2012 Pazar günü Dikmen-Dikmentepe etabıyla devam edecek. Sürüş Dikmen Köyü'nden başlayıp, Dikmentepe etrafından dolanılarak yine Dikmen Köyü?nde bitirilecek. Dikmen Köyü toplanma noktasına 60 kilometre mesafede. Tamamı toprak zeminden oluşan parkurda sürüş mesafesi 22.7 kilometre ve +/- 1080 metre irtifa katedilecek. Parkur zorluğu ile dikkat çekiyor ve katılım için Dağ Bisikleti gerekiyor.

Dikmentepe Parkuru'nda sürüş keyfi yaşamak isteyenler, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü?nün 241 20 02 - 241 20 90 no?lu telefonlarından ayrıntılı bilgi alabilirler.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2685386/bisikletseverler-meleksesolakta