Küçük Beytullah muşmula toplarken başından vuruldu!

MEDYABAR.COM:- Olay, Adapazarı Göktepe Mahallesi'nde akşam saatlerinde yaşandı. 15 yaşındaki Beytullah K., 2 arkadaşı ile birlikte ailesine söyleyerek ormanlık alana muşmula toplamaya gitti.

Bu sırada çocukların bulunduğu noktaya 1 kilometre mesafede olan Söğütlü İlçesi Akarca Mahallesi'ne kız almasına gelen kalabalık gruptan bazı kişiler havaya rastgele ateş açtı.Bu sıralarda Beytullah K. bir yorgun merminin başına isabet etmesi sonucu yaralandı.

İki arkadaşı eve dönmesine rağmen haber alınamayan Beytullah K.'yı merak edip ormana gelen ailesi baygın halde buldu. Küçük çocuk, başında kan olduğunu gören ailenin haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 ekiplerince Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayin ihbar edilmesi üzerine jandarma, kurşunun nereden geldiğini araştırırken konvoyun gittiği olay yeri yakınlarındaki Ferizli İlçesindeki düğün salonuna giderek barut izi tespiti için yaklaşık 70 kişinin svap örneği ve parmak izini aldı.

Başındaki kurşun çıkarılan gencin durumunun iyi olduğu öğrenilirken, jandarma kurşunun nereden geldiğini bulmak için kriminal inceleme sonucunu bekliyor.

Olayla ilgili çok yönlü soruşturma sürüyor.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2686169/kucuk-beytullah-musmula-toplarken-basindan-vuruldu