Çaldı, boyadı, çalıntı plaka taktı... Jandarmadan kaçamadı!

Olay geçtiğimiz gün saat 15.30 sıralarında Pamukova İlçesinde meydana geldi. Jandarma ekipleri saat 15.30 sıralarında İlçe girişindeki Plaka Tanıma Sisteminden (PTS) bir buçuk ay önce Kocaeli İlinden çalınan çalıntı aracın, 54 TF 011 çalıntı plaka ile geçiş yaptığını tespit ederek yakalamak için harekete geçti.

Pamukova Mekece Mahallesi D-650 karayolunda film sahnelerini aratmayacak kovalamaca sonunda Mekece Mahallesinde Jandarma ekipleri çalıntı otomobili yakalayıp, otomobil sürücüsü Sezer D. ve yanında bulunan S. Ç.' i gözaltına aldı.

SİYAHA BOYANMIŞ, ŞASE NUMARASI SİLİNMİŞ

Çalıntı otomobil ve şüpheli iki kişi Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığına getirilirken, yapılan incelemede bir buçuk ay önce Kocaeli'den çalınan otomobilin siyaha boyandığı, alt ve asıl renginin bordo olduğu, şase numarasının silindiği tespit edildi.Ayrıca yapılan araştırmada aracın asıl plakasının '41 HL 539' olduğu da tespit edildi.

Çalıntı otomobilde yakalanan Sezer D. ve S. Ç. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden çalıntı otomobili kullanan Sezer D. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, S. Ç. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2686290/caldi-boyadi-calinti-plaka-takti-jandarmadan-kacamadi