Kantinde yasak telin üstünden serbest!

MEDYABAR.COM -

Zaman zaman şikayetlere konu olan olay geçtiğimiz günlerde bir etkinlik için Necdet Islar İlkoluluna giden habercilerin objektifine takıldı.

"Sağlıklı yaşam için ip atladılar" Haberini Okumak İçin Tıklayınız

Sakarya Kantin İşletmecileri Derneği'nin sağlıklı yaşama destek için öğrencilere ip dağıttığı gün ilk etkinlik Necdet Islar İlkokulu ve Şirinevler Ortaokulunda yapıldı.
Öğrenciler dağıtılan iplerle ip atladığı dakikalarda habercilerin objektifine takılan görüntü dikkat çekiciydi.

Okulun hemen yanında bulunan bir bakkalda çalışanlar öğrencilerin siparişlerini poşetler içerisinde tellerin üstünden içeriye atıyor. Böylece öğrencilerin gelişimi ve sağlığına zararlı paketlenmiş yiyecek ve içecekler okula girmiş oluyor.

Daha önce okulun çevresindeki duvara ek yapılan tellerin de bir gece kimliği belirsiz kişilerce kaldırıldığı öğrenildi.

Etkinlik için okulda bulunan Sakarya Kantin İşletmecileri Derneği Başkanı Kemal Yavuz, bakkallardan öğrencilere yapılan satışlarla ilgili yetkililere sitem etti.

Kemal Yavuz, bu konuyla ilgili sorumluluğun ilk önce Okul Müdürleri ve nöbetçi öğretmenlere düştüğünü belirtirken; "Okul müdürleriyle bu konuyu konuştuğumuzda beceremiyoruz diyorlar. Ama yasak sonuçta bu satışlar. Ne olduğunu biliyor muyuz poşette. Bununla ilgili yasa var yasa. Nöbetçi öğretmenlerin engellemesi lazım. Güvenlik görevlisi de koymak zorundalar. Mezarlıklarda var 5 tane. Geleceğimiz teminatı olan çocuklarımızı korumak için yok" ifadelerini kullandı.

Okulda iki torunu eğitim gören İsmet Sönmez isimli veli de, "Benim torunlarıma almadığım yiyecekler okulun yanındaki bakkalda satılıyor. Burada tellerin üstünden atıp atıp duruyorlar. Kantinde satılmıyor ama okulun her yerinde şişeler, poşetler var" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının hassasiyetle üzerinde durduğu konulardan olan gıda konusuyla ilgili ailelerin de dikkatli olması isteniyor.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2686295/kantinde-yasak-telin-ustunden-serbest