Kampüste öğrencileri mutlu eden bir etkinlik

akarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi(SUBÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü son sınıf öğrencileri, liselilerle "Retro Spor Şenliği" kapsamında geleneksel oyunların yanında dijital oyunları oynadı.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) EsentepeKampüsü'nün ormanlık alanında düzenlenen etkinlikte, "Sporda Etkinlik Yönetimi" dersi kapsamında sokak oyunlarından dijital oyunlara dönüşen spor yolculuğu, üniversite gençliği ve davetlilere farklı noktalara kurulan oyunlarla anlatıldı.

Hep birlikte halat çekme, çuval yarışı, okçuluk, dart, bocce ve sopa altından eğilerek geçme ve dijital oyunlar oynayan öğrenciler, salıncakta sallandı, müzik eşliğinde eğlenceli vakit geçirdi.

- "Eski ile yeni oyunları harmanlamaya çalıştık"

SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesiİlayda Gülseren Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerle düzenledikleri "Retro Spor" etkinliği ile unutulmaya yüz tutan eski sokak oyunlarıyla yeni oyunları birleştirip gençliğe farklı bir ortam sağlamak istediklerini söyledi.

Eskinin unutulmaması gerektiğini ancak yeniyi de katarak öğrencilerin rahatça eğlenip sportif aktivitesi yapabileceği bir etkinlik düzenlemek istediklerini ifade eden Demir, "Etkinliğin içinde farklı geleneksel sokak oyunları var. Halat çekme, çuval yarışı, okçuluk, mini futbol gibi oyunların yanı sıra gençlerin ilgi gösterdiği dijital oyunlar da var. Etkinlikte ayrıca e-oyun bölümüde yaparak eski ile yeni oyunları harmanlamaya çalıştık. Canlı müzik eşliğinde farklı bir etkinlik yapmaya çalıştık. Lise öğrencileri ile SAÜ ve SUBÜ öğrencileri etkinliğimize katıldı." diye konuştu.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2686672/kampuste-ogrencileri-mutlu-eden-bir-etkinlik