Sakaryaspor'un yeni yönetimi için böyle yazdı

Sakarya'da lig başladı, naklen yayın ihalesini alan TV 264 yolda, medyada yeni yayın dönemi..

Yeni yayın dönemine Bizim Sakarya'da start veren beni dün Oktay Sarı aradı, reklam şart..

Sarı dedi ki; "Bir vatandaş geldi, Yenigün istedi.. Bittiğini söylediğimde ver o zaman Yeni Sakarya, Cavit Dereli'yi okuyayım, dedi..

Cavit Dereli, Bizim Sakarya'da dedim.. Ver o zaman Bizim Sakarya demiş, gazetesine kavuşmuş" Bunun için reklam şart, okuyucu kim nerede yazıyor, bilmeli, gazeteyi bilinçli tüketmeli..

Bunun içindir ki insanın en iyi yaptığı işi nerede yaptığı değil, aslolan nasıl yaptığıdır..

İşte Sakaryaspor, yepyeni bir kadro, hayaller şampiyonluk..

18 takımlı 2. Lig Beyaz Grup'ta ilk hafta sonuçlarına baktığımda rakibini golleriyle hırpalayan yok.. Manisaspor ve Gaziantepspor'un -6 puanla başladığı ligde ilk hafta oynanan 9 maçta atılan gol sayısı 15.. Maç başına 2 gol bile değil!.

Bu paralelde Sakaryaspor kötü oynadığı Keçiörengücü maçını kaybetmedi, iyi oynayacağı günlerin hayaliyle zirve hesabı yapabiliriz.. Zaten, başka hesap bizi kesmez..

Şampiyonluk beklediğimiz ancak hazırlık sürecinde ve ligin ilk haftasında beklediğimizi bulamadığımız Sakaryaspor kuvvetle muhtemel basa basa gidemeyecektir ama fiyat istikrarından takım oyununu yakalayacaktır..

Geçen sene yakalayamadığımız takım oyunu.. Arkadaşlık oturmadı, herşey gizli kapaklı.. Sakarya'nın çocuğu Burak Bekaroğlu 90 bine bir yıl oynarken Burak'ın 10'da biri kadar randıman veremeyen Ramazan Sal 250 bin TL'lik peşinatıyla aldığı çok halkalı arabasıyla Rüstemler'e bir girdi, eller yukarı..

Batuhan'dan olsun, Beykan'dan olsun neler çektik, herkes biliyor.. Bugün yönetim şeffaf, rakkamlar meydanda, işte tablo..

Sakaryaspor 10 milyona kurulmuş, 5 milyon geçen seneden kalan borç, yapılandırma Büyükşehir'in kanatlarında, dolar borcumuz yok.. Kendi arasında 3 ayda 3 milyon 840 bin TL toplayan Sakaryaspor yönetiminin en büyük güvencesi tribün gelirleri..

Fenerbahçe'de böyle değil, mesela.. 840 milyon Euro borç tribün geliriyle ödenmez ama 15 milyon TL ödenir.. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç 50 milyon dolar bağış yapmış, borcun 20'de biri.. Halası demiş, 200 milyon dolar ben vereyim, yine pansuman.. 200 milyon doları tribünden bekleseler, her maç 1 milyon dolar hasılat yapsa ki mümkün değil, 200 maça tekabül ediyor.. İ

ç sahada 200 maç, 10 yıl!. Bu bir örnektir.. Bu örnekten yola çıkarsak Sakaryaspor "yandım, bittim" pozisyonunda değildir, destek gerekir.. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu şeffaf yönetimin arkasındadır, önemlidir..

Kuvvetle muhtemel 5 yıl daha bu koltukta oturacağına göre Sakaryaspor'un önü açıktır, haydi 1. Lig'e.. Hayal ettiğimiz 1. Lig ise 10 yıl önce Zeki Toçoğlu bu koltuğa oturduğunda Sakaryaspor'un Fenerbahçe gibi estiği ligdir..

SANTRA HARİCİ Denizi seviyorsan Dalgaları da seveceksin Korkarak yaşarsan Yalnızca hayatı seyredersin

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2686757/sakaryasporun-yeni-yonetimi-icin-boyle-yazdi