Sapanca SASKİ hizmetlerinden memnun

Sapanca'da hayata geçirilen Üst Mahalleler İçmesuyu Projesi ve lokal çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren Hacımercan, Güldibi, Memnuniye ve Şükriye Mahalle Muhtarları, daha önce yaşadıkları sorunların artık geride kaldığı noktasında birleşirken, hizmetlerden dolayı SASKİ'ye teşekkür ettiler.

5 dakikada geliyorlar

SASKİ'nin Sapanca'da sunduğu hizmetlerden çok memnun olduklarını belirten Hacımercan Mahallesi Muhtarı Suat Mercan,"Telefon açtığımızda 5 dakikada hemen geliyorlar. Mahallemizdeki proje hayata geçirilmeden önce özellikle yaz aylarında büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Evlerimizde su yoktu. Duş bile alamıyorduk. Gelen bir avuç su ile bahçeleri suluyorduk. Şu anda mahallemize verilen suyun kalitesi gayet iyi. Memnuniye İçmesuyu Arıtma Tesisi ile çok çok daha iyi olacaktır. Su konusundaki sıkıntılarımızın sona ermesine vesile olan tüm SASKİ çalışanlarına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Suyumuz süper

Güldibi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Serdar,"SASKİ'den yana hiçbir sıkıntımız yok. Ne istesek hemen gerekli çalışmaları yapıyorlar. Mahallemizde içmesuyu şebekemizi yenilediler ve kanalizasyon hattı döşediler. Önceden bir damla suyumuz yoktu. Tankerle su dağıtmaya çalışıyorduk. Şimdi ise hem suyumuz var hem de suyumuzun kalitesini süper olarak ifade edebilirim. Kanalizasyon çalışmaları ile de artık tuvaletlerimizde taşma, koku gibi sorunları yaşamıyoruz. Bu hizmetlerin mahallemize kazandırılmasında emeği geçen SASKİ personeline teşekkür ediyorum."

Su sıkıntısı sona erdi
Memnuniye Mahallesi Muhtarı Mahmut Kılıç,"SASKİ tarafından üst mahallelere yönelik olarak hayata geçirilen proje ile mahallemizde su sıkıntısı sona erdi. Özellikle yaz aylarında mahallede bahçe sulama ya da çeşmeleri çok açma gibi nedenlerle tartışmalar yaşanıyordu. Yeni hatlar devreye girdikten sonra su konusunda bir sıkıntımız kalmadı. Suyumuz Akçay'dan geliyor. Şu anda son derece iyi bir su kullanıyoruz. Arıtma tesisinin de devreye girmesiyle çok üst kalitede bir su içeceğimizi düşünüyorum. SASKİ'nin Sapanca'daki faaliyetlerinden son derece memnunuz. Aradığımızda hemen geliyorlar ve yaşanan sorunları gideriyorlar" diye konuştu.

Mahallemiz tertemiz oldu

Mahallelerine SASKİ tarafından kısa süre önce bir kanalizasyon hattı yapıldığını söyleyen Şükriye Mahallesi Muhtarı İsmail Polat,"Yeni içmesuyu hatlarımız çekildi. Her şeyden memnunuz, her şey güzel. Geçmişte su konusunda sıkıntılar yaşıyorduk. Depomuz ile biz uğraşıyorduk. Şu an SASKİ'yi aramamızla gelmeleri bir oluyor. Musluklarımıza ulaşan suyun kalitesi çok iyi. Kanalizasyon hattı mahallemizdeki bütün pisliği temizledi. Mahallemiz tertemiz oldu. Tuvaletlerimiz tıkanmıyor. Atıksularımız doğal su kaynaklarını kirletmiyor" ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2686970/sapanca-saski-hizmetlerinden-memnun