"Mahallelerimize Çok Amaçlı Mahalle Konağı yapacağız"

Ziyaretler

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, ziyaretlerine devam ediyor. Dr. Arslan Harmantepe mahallesini ziyaret etti. Korucuk Mahallesi'nde de vatandaşlarla bir araya geldi.

Yaşayan Mahalleler

Mahallelerin imardan, plansızlığa, yol ve asfalt sorunlarından ulaşıma kadar zaruri ihtiyaçlarını ivedi olarak karşılayacaklarını ifade eden Dr. Aydoğan Arslan;"İkinci aşamada ise mahallelerimizin dinamik bir şekilde, sosyal veya kültürel ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini mekanlar oluşturmak istiyoruz. Bunun için de 'Çok Amaçlı Mahalle Konakları' projemizi geliştirdik. Mahalle konaklarımız, yaşayan mahallelerimizin kalbi olacak." dedi.

Mahalle Konakları

Cenaze olduğunda taziye evi, eğitim ve kültür faaliyetleri olduğunda konferans salonu olarak kullanılabilecek konakların, kreş, yaşlı bakım gibi sosyal yönden de mahallelerimize destek olacağını söyledi. Dr. Aydoğan Arslan, çok amaçlı inşa edecekleri mahalle konaklarını, mahalle sakinlerinin her türlü cemiyet ve toplantılarına da cevap verebilecek nitelikte olacağını da kaydetti.

Mahalleli bilinci

Adapazarı'nın mahallelerini kendi kültürel özelliklerine göre ön plana çıkarmak istediklerini de anlatan Dr. Aydoğan Arslan, "Yapacağımız çalışmaların ardından, önce mahalleli bilinci oluşturacağız. İnsanlarımız kendi mahallelerini sevecekler. Sonra Adapazarlı bilincini kuvvetlendireceğiz. İnsanlarımız Adapazarı'nda yaşamaktan mutluluk duyacaklar. Sonra Sakaryalılık bilincinin oluşmasına katkıda bulunacağız. Kültürel olarak da şehrimizi tarihine ve aslına uygun şekilde yeniden inşa edeceğiz." Dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2687230/mahallelerimize-cok-amacli-mahalle-konagi-yapacagiz