Yunanistan'dan döndüler!

Avrupa'nın Yıldızı Danslar ve Müzikler (Eurostars Singing Dancing) adıyla; Türkiye, Portekiz, Yunanistan, İngiltere, İtalya, Polonya, Hollanda ve İspanya gibi ülkelerin arasında gerçekleştirilen projenin ikinci buluşması için Yunanistan'da bir araya gelen eğitimciler, projenin genel bir değerlendirmesini yaptılar.
Geçtiğimiz yıl Kasım ayında başlayan projede Yunanistan gezisine; Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, 100.Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Orhan Bülbül, Müdür Yardımcısı Nasip Baysan ve öğretmenler İbrahim Taşdemir, Gonca Ünlü, Ersin Çabuk katıldı.

8 ülkeden öğretmen ve öğrencilerin bir araya geldiği buluşmada; projenin gidiş aşamaları, ülkelerde gerçekleştirilen çalışmalar ve eğitim sistemi hakkında bilgiler verildi. Yunanistan'da çeşitli incelemelerde de bulunan proje ortağı ülkelerin temsilcileri, misafir oldukları ülkenin geleneksel dans ve müziklerinden birer örnek öğrendiler.
Eurostars Singing Dancing projesinin üçüncü buluşması 12 Nisan'da İngiltere'de yapılacak. Projenin sahibi Karasu 100.Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Orhan Bülbül, beş gün süren Yunanistan gezisinin amacına uygun olarak verimli geçtiğini belirterek, ev sahibi Yunanistan'ın kendilerini çok sıcak karşıladığını ifade etti. Proje kapsamında, 100.Yıl İlköğretim Okulu ile birlikte Yunanistan'a giden Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan da, gerçekleştirdikleri projeyle Türkiye'nin, dolayısıyla Sakarya ve Karasu'nun ismini Avrupa'da duyuran okul yöneticileri ve proje ekibini, başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2687900/yunanistandan-donduler