Cumhuriyet koşusu kayıtları başladı

Geçen sene her yaştan 487 sporseverin katıldığı Erenler Belediyesi Cumhuriyet Halk Koşusu renkli görüntülere sahne olmuştu. Erenler Belediyesi, Gençlik Spor il Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün müşterek organize ettiği "Erenler Cumhuriyet Halk Koşusunun" bu yılki kayıtlar başladı. Kayıt yaptırmak isteyenlerin Erenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerektiği bildirildi.

Belediye Başkanı Cavit Öztürk yaptığı açıklamada, "geçen yıl İlçemizde ilk kez düzenlediğimiz Erenler Cumhuriyet Halk koşusuna vatandaşlarımız büyük ilgi göstermişler idi. Cumhuriyet koşusuna yoğun katılım ve ilgi gösteren vatandaşlarımız ile birlikte koşumuzu gerçekleştirdik. 30 Ekim 2012 Salı günü gerçekleştireceğimiz 2. Cumhuriyet Halk Koşumuza geçtiğimiz senden daha fazla katılım bekliyoruz. Tüm Vatandaşlarımızı Cumhuriyet koşusunda birlikte koşmaya davet ediyorum dedi.

Başkan Öztürk konuşmasının devamında; 29 Ekim Cumhuriyet bayramı vesilesi ile düzenlediğimiz halk koşusunda vatandaşlarımızı sporun ortak paydasında buluşturmanın yanı sıra sporun günlük yaşamda daha fazla yer alması, beden ruh ve sağlığı üzerindeki faydalarının vurgulanmasını hedefliyoruz dedi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2688194/cumhuriyet-kosusu-kayitlari-basladi