Sapanca Gölünün suyunu artık Yalova'lı da içecek!

Büyükşehir Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Haziran ayında yaptığı açıklamasında Yalovada yaşanan su sıkıntısı nedeniyle ,Gökçedere Barajına yaz döneminde su verileceğini söylemişti. Gökçedere Barajı'na su aktarılması projesiyle ilgili geçtiğimiz günlerde bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir ile Yalova Belediyesi yetkilileri arasında anlaşma sağlandığı belirtiliyor.

AYDA 15 BİN TON

İki belediye arasında yapılan görüşmeler sonrası Sapanca Gölünden Yuvacık Barajına su çeken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gölden aldığı suyun15 bin tonunu , Yalova Gökçedere Barajınaaktaracak.Sapanca Gölünden Yuvacık Barajına aktarılan suyun15 bin tonunun yaz boyunca Yalova Gökçedere barajınapompalanması için hazırlıkların tamamlanma aşamasına geldiği ifade ediliyor.

TALİMAT VERİLDİ

Kocaelide yaşanan su sıkıntısı nedeniyle Sapanca gölünden yuvacık barajına çekilen su bu kezde Yalova Gökçedere Barajın aktarılacak .Kuraklık ve sanayi kuruluşlarının su çekmesi nedeniyle can çekişen Sapanca gölünün suyu önce yuvacık barajına, ardından da Yalova?ya ulaşacak. BaşkanKaraosmanoğlu'nun çalışmaların hızlandırılması için talimat verdiği öğrenildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2688322/sapanca-golunun-suyunu-artik-yalovali-da-icecek