Kaçamak yapanlara polis 'alo 'diyecek!

Karasu ilçesindeİl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinin gerçekleştirdiği, ve yurtdışından getirilen yabancı uyruklu kadınların pazarlanmasıyla ilgili operasyondateknik takibe takılan müşterileri, polis bilgilerine başvurmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne davet eriyor. Polisin yaklaşık 100 kişiyi telefonla arayarak ifadesini almaya başladığı öğrenildi.

İL EmniyetMüdürlüğü Asayiş Şube ekipleri Karasu İlçesi'ndeçeşitliülkelerden çalışma vaadiyle getirilen kadınların zorla pazarlandıklarına dairihbar üzerine 5 aysüreyle teknik takip yaptı.

Kadınları pazarladığı öne sürülen Süleyman B.'nin telefonunu dinlemeye alanpolis bu kişinin müşteri olarak görüştüğü kişileri de belirledi.

İki gün önce de yaklaşık 100 polis memurunun katıldığı baskında zorla fuhuş yaptırdıkları belirlenen yabancı uyruklu 5 kadın ile 13 kişi gözaltına alındı.

"İnsan ticari yapmak, zorla fuhus yaptırmak, yer ve aracılık yapmak' suçlarından ifadeleri alınan 13 kişive yabancı uyruklu 5 kadın dün SakaryaEğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolündan geçirildiler.Yabancı uyruklu kadınların rahat tavırları dikkatlerden kaçmazken, soruşturmayı yürüten SakaryaEmniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri kadın satıcılarıyla telefon görüşmesi yaparak teknik takibe takılanyaklaşık 100 kişinin ifadelerini almak için tek tek SakaryaEmniyet Müdürlüğü'ne davet etmeye başladı. Yetkililer sayının artabileceğini belirtirlerken su ana kadar ilk etapta 10 kişinin ifadesinin alındığı belirtildi.

Doğan Haber Ajansı

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2688396/kacamak-yapanlara-polis-alo-diyecek