Demircioğlu hizmet için taahhüt verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı Belediye Başkan Adayı A. Tufan Demircioğlu, gece-gündüz devam eden yoğun çalışma temposunu daha da artırdı. Demircioğlu Tarihi Uzun Çarşı esnafını ziyaret ederek, "Katılımcı, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla, yerinde ve hızlı hizmet etmeyi taahhüt ediyorum" dedi.

"Tarihi Çarşılar, Sakarya'nın kalbidir ve şehir ticaretinin geçmişidir"
Uzun Çarşı esnafını ziyaret eden esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden MHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı A. Tufan Demircioğlu "Kapalı Çarşı, Uzun Çarşı, Ayakkabıcılar Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı Sakarya'nın kalbidir ve şehir ticaretinin geçmişidir. Gelişen dünya şartlarına ve rekabet ortamına ayak uydurmayarak zamana yenilen büyük sermaye karşısında ezilen ve maalesef yerel yönetimler tarafından görmezden gelinen bu çarşılarımızın yeniden canlandırılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Bu, her şeyden önce Adapazarı'na olan saygının gereğidir. " dedi.

"Bu çarşılar cazibe merkezi haline getirilecek"

Konuşmasına devam eden A. Tufan Demircioğlu "Adapazarı ve Büyükşehir Belediyesi bu çarşıların restorasyonuna yönelik 2009 yılında ve önceki senelerde sadece söylemlerde bulunarak buradaki esnafımızı vaatlerle geçiştirmişlerdir. 2009 yılında tarihi çarşıların yenilenmesi için söz verenler, proje vaat edenler görüyorum ki bugün yine esnafımıza tarihi çarşıyla ilgili vaatlerde bulunuyorlar. 5 yılda buraya bir çivi dahi çakmayanların burayla ilgili söyleyecekleri hiçbir sözü olmamalıdır. Eğer daha önceki seçim döneminde sizlere gelip söz verseydim,göreve gelip bir çivi dahi çakmasaydım, bugün sizin yüzünüze bakamazdım. İnanın göreve gelmemiz halinde, bir yıl içinde çarşılarımız ile ilgili yenileme çalışmalarımız başlayacak. En kısa sürede esnafımızla birlikte, bu çarşılar cazibe merkezi haline getirilecek ve herkes kazanacaktır." dedi.

"Belediye başkanı muamelesi görüyorum"

Adapazarı'nda her gittiği ziyarette esnaftan, vatandaştan "Belediye Başkanı" muamelesi gördüğünü kaydeden Demircioğlu, "Hemen hemen her kesimden, sağdan-soldan, tabandan, tavana önemli destekler alıyoruz. Bu vesileyle bize destek veren herkese en derin duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2688578/demircioglu-hizmet-icin-taahhut-verdi