CHP'li başkan örgütlerde' revizyon şart' dedi

CHP İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, 2015 genel seçimlerine CHP kadrolarının yenilerek girmesi gerektiğini söyledi. Adapazarı ilçesi dahil tüm örgütlerin çok acil yenilenmesi gerektiğini ifade eden Curoğlu, ''2015 seçimlerine yeni ve genç kadrolarla girmemiz gerekiyor.İl ve İlçe yönetimleri işlevini yitirdi.Bu kadrolarla girilecek 2015 genel seçimlerinin CHP için 30 Mart?ın tekrarı olacaktır' dedi.

YENİLENME ŞART

Curoğlu,Bizim Sakarya Gazetesine yaptığı açıklamada ''Parti artık kurumsal kimliğini kazanmalı. Örgütler zayıf kalıyor bunu da benim başarısızlığımmış gibi kamuoyuna yansıtılıyor. Kaliteli İl ve İlçe yönetimlerinin acilen oluşturulması gerekiyor. Genel Merkez Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası İl ve İlçelerin durumunu ele alırız dedi. Umarım bu yenilenme gerçekleşir.'' dedi

ERDEM?E SUÇLAMA

Yerel seçimler de yaşanan başarısızlığın tek sorumlusunun İl eski Başkanı Yaşar Erdem olduğunu söyleyen Başkan Curoğlu, ''Bana kim oy verecek diye örgüt oluşturur, kongre kazanma hesapları yaparsan böyle seçimlerde çökersin. Bu başarısızlığın sorumlusu Yaşar Erdemdir. İl Danışma Kurulu toplantısında kalkmış il örgütü başarısız diyerek istifa etmemi istiyor. Çıkıp bu örgütleri ben oluşurdum başarısızlık benim diyemiyor.'' dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2688971/chpli-baskan-orgutlerde-revizyon-sart-dedi