SATSO 2 bin 245 sürücüyü eğitti

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliğinde gerçekleştirilen Toplu Taşıma Aracı Sürücü Sertifika ve Kart Teslim Töreni'ne Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, SATSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Komite Üyeleri ve toplu taşıma sürücüleri iştirak etti.

Çok sayıda katılımcının iştirak ettiği törenin açılış konuşmasını 19. Meslek Komitesi Başkanı Halit Evin gerçekleştirdi. Evin yaptığı konuşmada sertifikalı eğitim programı ile ilgili detaylı bilgiler verdi. Evin konuşmasında 2012 yılında personel ve öğrenci taşımacılığı hizmeti veren üyelere yönelik başlayan "Sürücü Eğitim Programı'nın bu yıl daha da genişletilerek ilimizde hizmet veren tüm toplu taşıma aracı sürücülerine yönelik gerçekleştirildiğini ifade etti.

Komite olarak katkı sağlayan tüm kurum ve şahıslara tek tek teşekkür eden Halit Evin "19. Meslek Komitesi olarak Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Kösemusul ve yönetim kurulunun yol göstericiliğinde başlattığımız ve özellikle son dönemde ilimizdeki tüm toplu taşıma sürücülerini içeren sertifikalı eğitim programlarımız başarıyla tamamlandı. İlk etabında yaklaşık 1500 servis sürücüsüne verilen ve meslektaşlarımızı bilinçlendirmek adına gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizle, ülke genelinde bu uygulamayı başlatan öncü iller arasında yer aldık. Ticaret ve sanayi odaları arasında da uygulayan ilk odalar arasında yer alıyoruz. Üyelerimiz ve meslektaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda başlayan eğitim programlarının olumlu sonuçlarını alıyor olmaktan dolayı mutluyuz. Kurumsal olarak yürüttüğümüz bu çalışmada maddi kaygılar gütmeden sürücülerimizin ve dolayısıyla Sakarya halkının menfaatine bir çalışma yapmayı hedefledik ve bu amaçla ilerledik. Günlük yaşamın önemli bir parçasını oluşturan toplu taşıma ve trafik işleyişi gelişmişliğimizin de bir göstergesi olacaktır.Biz 19. meslek gurubu olarak bu bilinci yaymak ve trafik kurallarına riayet eden sürücülerle sağlıklı bir toplum oluşturmada üzerimize düşen görevi yaptığımıza inanıyor, aynı şekilde eğitim alan sürücülerimizin de bu bilinçle hareket ederek daha dikkatli olacaklarına güveniyoruz." diye konuştu.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ise şunları dile getirdi:
"Toplu Taşıma Aracı Sürücü Eğitimi sertifika törenimizde, bir ilki yaşamanın mutluluğu içerisindeyim. Sizleri sevgiyle selamlıyorum. Sakarya'mızı çok seviyoruz. SATSO Stratejik plan çalışmaları dahilinde yapılan toplantılarımızda şehrimizin çok daha güzel, çok daha başarılı ve çok daha yaşanabilir bir şehir olması için çalışma önerilerimizi ortaya koyduk. Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Odamız, Sakarya Üniversitesi, Emniyet Müdürlüğü ve diğer paydaşlarımızla, ortak akıl ve ortak vizyonla hayata geçirdiğimiz; başta eğitim olmak üzere çalışmalarla Sakarya'mız, bu güzel konuma ulaşmak için emin adımlarla ilerliyor. SATSO üyelerimizin işyerlerinde çalışan şoförlerimizin eğitimleri de bu kapsamda ele alındı.
Bu konudaki çalışmamızda bize büyük destek veren kurumlarla iletişimimizi en iyi şekilde kuran Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve çalışma arkadaşlarına buradan özellikle teşekkür ediyorum. Sakarya Üniversitesi, Emniyet ve işletmeler yanında Büyükşehir kapsamındaki kurumlar, SATSO personeli; bugünkü sertifika töreni için yoğun emek verdi. Siz saygıdeğer işletme sahibi üyelerimiz ve gönüllü eğitimlere katılan şoförlerimiz Sakaryamız adına güzel bir işbirliğine imza attınız. Sizler ekmek teknenizle bu şehre daha çok değer katmak için çaba gösteriyorsunuz. Ortak hedefimiz halkımızla etkili iletişim, verimli hizmet, katılımcı davranış ve ekip çalışması anlayışlarına önem vermek; süratli, eksiksiz, güler yüzlü etkin ve kaliteli hizmet sunmak. Bu yolda sizlere katkımız olduysa bu Sakarya'nın kazancıdır. Sakarya'mıza, Sakaryalıya olan sevginizden hiçbir şüphe duymuyoruz.
SATSO Stratejik toplantı kararlarımızda da belirtildiği üzere TOBB Başkanımız Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun 5 yıldızlı oda olarak nitelendirdiği Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimizin sadece sanayi ve ticaretini düşünmekle kalmayıp, sosyal ve kültürel alanlarda da paydaşlarımızla işbirliğindeyiz. Zamanın ruhunu iyi okumak zorundayız. O yüzden eğitim, kaliteli eğitime önem veriyoruz.Sakarya Üniversitesi ile Türkiye'ye örnek çalışmalarımız 3+1, 7+1 ve son olarak UMDEgibi çalışmalarla ilklere imza atan Odamız, inşallah bu kararlığını devam ettirecektir.
Biz Sakarya'mızın marka şehir olmasını arzu ediyoruz. Bizim kültürümüz, bizim geçmişimiz, bizim değerlerimiz hedefimiz için azmimizi yükseltmektedir. SATSO olarak Sakarya iş dünyasının çıtasını yükseltmek için aktif çalışmalarımıza devam ediyor, projeler üretiyor ve hızla hayata geçiriyoruz. Her zaman ifade ediyorum. Şehrimize olan sevgimiz, sorumluluğumuz ve gayretimizle Sakarya'mız büyüyecek. Sakarya'nın büyümesi demek, Türkiye'nin büyümesi demektir.
19. Meslek Komitemiz, başarılı bir çalışma gerçekleştirmiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum. Toplu Taşıma Sürücü Eğitimi Projemizle birlikte, 4 aylık eğitimle, 2 bin 245 vatandaşımız eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Sizleri tebrik ediyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. Sözlerime son verirken desteklerini bizlerden hiç esirgemeyen Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Emniyet teşkilatımıza ve tüm paydaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum."

Vali Hüseyin Avni Coş ise eğitime katkı veren kurumlara ülke genelinde örnek teşkil eden bir çalışma yaptıkları için teşekkür etti. Vali Coş konuşmasında "Bu eğitimlerin öngörüldüğü gibi sürücülerimize faydalı olmasını temenni ederim. Hepimiz insana hizmet ediyoruz,insanın layık olduğu seviyede hizmeti vermek için yapılan her çalışma özeldir ve çok faydalıdır. Halkın memnuniyetini sağlamak dolayısıyla müşteri memnuniyetini celbetmek için hep birlikte çok çalışmalıyız. Bu anlamda Türkiye'de bu uygulamayı başlatan öncü iller arasında yer almaktan memnuniyet duyuyor katkı verenleri tebrik ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından eğitimlerini tamamlayan toplu taşıma aracı sürücülerinin sertifikaları törenle takdim edildi.
Sürücüler,başlangıcı 2012 yılına dayanan ve bu yıl SATSO bünyesinde aldıkları eğitimlerden oldukça memnun olduklarını ifade ederek Odanın sunduğu imkanlar ve ev sahipliğine de teşekkür ettiler.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2688986/satso-2-bin-245-surucuyu-egitti