Üniversitedeki 'dayak iddiası' haberine açıklama

MEDYABAR.COM

SAÜ Rekötürlüğü'nden yapılan açıklamada Orkhan İbrahimov isimli Azerbaycan uyruklu öğrencinin şikayete konu olan dayak iddialarının gerçek dışı olduğu ve Sakarya Üniversitesi Güvenlik Şube Müdürlüğü ile bir ilgisi bulunmadığı ifadeleri yer aldı..

O HABER İÇİN TIKLAYIN:


Üniversite güvenliği öğrenciyi kelepçeleyip dövdü iddiası


Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

"Üniversitemizde 3287 yabancı uyruklu öğrenci olmak üzere toplam 89908 öğrenci öğretim görmektedir. Yabancı uyrukluların 574 tanesi Azeri uyruklu öğrencimizdir.

Orkhan İbrahimov isimli Azerbaycan uyruklu öğrencimiz bir öğretim üyesi ile yaşadığını iddia ettiği sorunlar nedeniyle yaklaşık 1 yıldır Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığına ve Rektörlük Makamına dilekçe verip ayrıca Rektör Yardımcımız ve genel sekreterlikle yüzyüze görüşmeler yapılmıştır.

Öğrencinin kendisine kötü davranıldığına ilişkin kanaatlerinin oluştuğu görüşmelerden elde edilen bir bilgidir. Öğrencinin kendisine sürekli olumsuz davranıldığı iddiasında bulunmaktadır. Kendisine hiçbir öğrenciye olumsuz davranılmadığı ısrarla anlatılmasına rağmen kanaati değişmemiştir. Bugüne kadar üniversitemizde öğrencilerden böyle bir şikayet alınmamıştır."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2689297/universitedeki-dayak-iddiasi-haberine-aciklama