Pes etmemek

Latif Güleç
Latif Güleç

Hani hep söyleriz zaman zaman insanoğlu sadece et kemikten müteşekkil değil.Elbette değil insanın duyguları var insanın inançları var,insanın lisanı var,insanın düşünceleri var,insanın sevgileri,nefretleri var ,insanın gayretleri başarıları azimleri var.
Bu vasıfları dahada çoğaltabiliriz. CENABI ALLAH'ın insana yani kullarına vermiş olduğu bir çok güzellikler var.İşte bizlere düşen bu vasıflarımızı doğru şekilde,doğru yerde kullanmayı bilmek ve başarmaktır.Bu vasıflarımızı ayrı ayrı ele alıp sayfalarca yazabilir anlatabiliriz.Bu yazımda okuyucularımızla başarıyı elde etmenin sırrının pes etmemekten geçtiğini paylaşmak istiyorum.
Hiç bir başarı kendi kendine oluşmaz mutlaka bir düşünce ve bir emeğin sonucudur şüphesiz.Pes etmek mağlubiyeti kabul etmek demektir,pes etmek amaca ulaşmamak demektir.
Emek vermeden elde edilen hiç bir şeyin değeri çok önemli değildir.emeksiz elde edilen her şey gelip geçicidir.Yaşadığımız her dönemde hayatımızı devam ettirirken bizleri bekleyen pek çok şey vardır.
Bunların çoğu hayat mücadelesi olarak tanımlanır.hayata tutunurken vermiş olduğumuz efor,gayret pes etmemektir. Burada rolümüzü iyi oynamamız gerekli ,ne gençler vardır ki hayattan bıkmış geleceğine iyi tutunmaz halde mutsuzdurlar.
Yine ne yaşı başı geçmişler vardır ki içleri ,yürekleri kıvılcım gibi enerji doludur.etraflarına hep örnek olurlar hayata sıkı sıkı sarılır adeta birer güven timsali olurlar.işte bunlar pes etmeyenlerdir.Geçmişte bir çok zafer pes etmemekten kazanılmıştır az bir kuvvetle Alpaslan'ın Malazgirt zaferini,yokluk içerisindeki aziz Türk milletinin Çanakkaleyi nasıl geçilmez yaptığını gururla yad ediyoruz.
İşte pes etmemenin bir iki örneği.işte bizlere düşen önemli şeylerden biride mensubu olduğumuz değerler için,kendimiz için ailemiz için kısacası başarılı olmak için pes etmemeliyiz.

- Medyabar, Latif Güleç tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/2689322/latif-gulec/pes-etmemek