Erenler'de Trafik Haftası kutlandı

Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Erenler Belediyesi, Sakarya Emniyet Müdürlüğü ve Sakarya İl Jandarma Komutanlığı, tarafından ortaklaşa düzenlenen trafik haftası programında ErenlerMehmet Gölhanilk ve Ortaokulu öğrencilerinin hazırladıkları çeşitli gösteriler ile minik öğrenciler hünerlerini sergiledi.

Erenler Belediyesinin ev sahipliği yaptığı ve Erenler Belediyesi Trafik Park'ta düzenlenen programa; Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, İl Emniyet Müdür Vekili Cengiz Danışan, İl Milli Eğitim Müdiresi Pervin Töre, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Yılmaz, Büyükşehir Belediyesini temsilen Trafik Şube Müdürü Recep Ali Çelik, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Genel Müdürü ve CEO'su Hiroşi Kato, Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban Süleyman, Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Feridun Canbaz, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra gösterilere geçildi.

Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının müzikleri ile başlayan programda daha sonra Mehmet Gölhan Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu trafik kuralları dans gösterileri, trafik haftası şiirleri, trafik temalı dans gösterileri ve trafik ile ilgili şarkılar izleyicilerin ve protokolün büyük beğenisini kazandı.

Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker yapmış olduğu konuşmasında; ''Burada sokağa adım atan yaya olsun sürücü olsun herkesi ilgilendiren son derece önemli güzel ve anlamlı bir programa şahitlik yaptık.

Okulumuz ve öğrencilerimiz iyi hazırlanarak güzel mesajlar verdiler. Trafik Kurallarına mutlaka uyulması lazım.

Erenler Belediyesi Trafik Eğitim Parkı öğrencilerimizin yetişmesi açısından son derece güzel yapılmış dört dörtlük bir park.

Parkı yapan Erenler Belediyemize ve programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

Gösterilerin ardından ''Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası'' etkinlikleri kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Toyota A.Ş. İşbirliği ile ilkokul ikinci sınıf öğrencileri arasında düzenlenen ''Trafikte Araçlar ve Yayalar, Uyulması Gereken Kurallar'' temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri programda hazır bulunan protokol tarafından takdim edildi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2689669/erenlerde-trafik-haftasi-kutlandi