Engelsiz bir yaşam için söz verdiler

Dün Ankara'ya davet edilerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hazırlanan "Engelsiz Türkiye'ye Değer Katanlar" programına Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Sosyal Politikalar bakanı Fatma şahin'in davetlisi olarak katılan Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı bugün de Akyazı Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi tarafından organize edilen Engelliler farkındalık günü programına katılarak engelsiz yaşam için söz verdi.

03 Aralık Dünya Engelliler Haftası Akyazı Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi tarafından hazırlanan Engelliler farkındalık günü programı Akyazı Kenan Sofuoğlu aile parkında yapıldı. Programda Akyazı Kaymakam'ı K.Mustafa Ballı, Akyazı belediye başkanı Yaşar Yazıcı, Altındere Belediye Başkanı Mehmet Çakmak,Dokurcun Belediye başkanı Ruhi Yılmaz,Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Davut Yüce, Ak Parti Akyazı İlçe başkanı Fevzi Bora, Ak Parti Akyazı eski İlçe başkanı Nail Kahveci,Akyazı İlçe Milli eğitim Müdürü Mesut Papatya, Sakarya Engellileri güçlendirme derneği, Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi eğitmenleri ve Akyazı Sosyal Gelişim Merkezinde eğitim alan engelli öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programa SGM öğrencisi Fatma Şişman Engelliler Haftası konuşması ile başladı. 12 yaşında yine SGM öğrencisi Gülşah Ekizoğlu birbirinden güzel Şarkılar seslendirdi.Engelli annesi Gülizar Yümsel; Engelli annelerinin yaşamından kesitler sundu. SGM öğrencileri Ömer Faruk Samastı, Zeynep Cansu ve Pelin Zeynep şiir okuyarak duygularını dile getirdiler. SGM'yi tanıtan kısa bir tanıtım filmi'nin ardından SGM Müdürü Rahime Doğru çalışmalarla ilgili bilgi veren bir konuşma yaptı.

Akyazı Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi tarafından organize edilen Engelliler farkındalık günü programında açılış ve selamla konuşması yapan Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı " Öncelikler bu güzel ve önemli Engelliler haftasındabugün burada olan herkese hoş geldinizdiyorum. Dün Ankara'daydık Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hazırlanan "Engelsiz Türkiye'ye Değer Katanlar" programına Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Sosyal Politikalar bakanı Fatma şahin'in davetlisi olarak katıldık tabi buraya giderken de Akyazı'da Engellilerimizin hizmetine kısa bir süre önce tahsis ettiğimiz Akyazı Sosyal gelişim merkezimizde kurs gören engelli öğrencilerimizin kendi elleriyle hazırladıkları birbirinden güzel eserleri, Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yazdıkları mektupları da götürdük. Onlarda bu hediyeleri kabul ettiler.Akyazı'ya selam söylediler"

Oldukça duygulu anlarında yaşandığı engelliler farkındalık günü programında izleyenlerden bazıları gözyaşlarını tutamadı

Akyazı Kaymakamı K. Mustafa Ballı ise "Bugün engelli kardeşlerimizin gününü bir farkındalık olarak yaşıyoruz. özellikle ilçemizde yapılan çalışmalar onların yaşamlarını kolaylaştırma, Sosyal anlamda aktivitelerini geliştirme adına önemli çalışmalardır. Bu uğurda başta başkanımıza tüm belediye çalışanlarına ve özellikle SGM çalışanlarına teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2689754/engelsiz-bir-yasam-icin-soz-verdiler