Aziz Duran için bir Ankara kulisi !

Akşam saatlerinde gelen elektronik posta bir kulisi anlatıyordu.

Elektronik postada Duran'ın Ak Partiye giderek burada bir görüşme yaptığı belirtilerek şöyle yazıyordu..

Sakarya Büyükşehir eski Belediye Başkanı AZİZ Duran 16.50 saatlerınde istifa etti ve Ak Parti Genel Başkan Yardimcısı Bülent Arınç'la beraber ayrıldılar. Aziz Duran milletvekili aday adayı aynı zamanda da AKP de önde gelen ismiyle görüstükten sonra kararı verdıler..

Mail bu kadar...

Özetle Aziz Duran'ın milletvekili aday adayı olduğu belirtiliyor.

Bu kulis haber Duran'ın yakın çevresi tarafından yalanlansa da doğruluğunu önümüzdeki günlerde görecegiz..

Bu arada Aziz Duran'ın milletvekili seçim kanununa göre Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Belplast Genel Müdürlüğü olduğu için istifa etmesi de gerekmiyor..

Ancak Duran, Yenigün Gazetesinin haberine göre Belplast'ta ki görevinin başında olduğunu ifade ederek, " Ben görevimin başındayım. Bir teklif gelmediği için aday adaylığım söz konusu dahil" açıklaması da yaptı.

KİMLER İSTİFA ETMELİ?

Milletvekili Seçimi Kanunu'na göre, hakim, savcı, yüksek yargı organları mensupları, yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, Yükseköğretim Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, belediye başkanları, subaylar ile astsubaylar, siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların istifa veya emeklilik dilekçelerini vermeleri gerekiyor.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2689913/aziz-duran-icin-bir-ankara-kulisi