Sapanca için Eğitim

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Müdür Rüstem Keleş, "Alınan eğitim su kalitesinin izlenmesi bakımından oldukça önemli. Sapanca Gölü, Siyanobakteri riski taşıyor. Personelimiz aldığı eğitim sayesinde suyun takibini her alanda daha etkin bir şekilde sürdürebilecek" dedi.

Sapanca Gölü'nün şehrimiz açısından çok büyük bir önem taşıdığının altını çizen Rüstem Keleş, ?Sapanca Gölü konusunda titizlikle duruyoruz. Korunması ve en verimli şekilde kullanılması için birçok yatırımı hayata geçirdik. Geçirmeye de devam ediyoruz. Suyun kalitesini de sürekli inceliyoruz.Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığımızın personeli suyun kalitesinin izlenmesi açısından çok önemli bir eğitim programını katılmışlardı. Bu programı bitirerek sertifikalarını aldılar. Kendilerini tebrik ediyorum" dedi.

Su Kalitesinin İzlenmesi Önemli

Alınan eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayan Rüstem Keleş, "İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı olan Prof. Meriç Albay ile birlikte önemli çalışmalar gerçekleştirmiştik. Bu eğitim programı da onun destekleriyle gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen bu eğitim programında personelimiz, içme ve yüzme sularında ortaya çıkan siyanobakteri problemleri ve siyanotoksin ölçümü konusunda önemli bilgiler aldılar. Bu bilgiler,Sapanca Gölü!ndeki suyun kalitesinin izlenmesi bakımından çok önemli."şeklinde konuştu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2690560/sapanca-icin-egitim