Cumhur İttifakı Akyazı'da miting yaptı

Seçim çalışmalarında Akyazı'yı karış karış gezerek projelerini anlatan Cumhur İttifakı Adayı Bilal Soykan ve Meclis Üyesi adayları, 29 Mart Cuma Günü bugün saat 14.00'da 'Halkla Buluşma Mitingi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi'nde gerçekleşen Miting Umut Mürare'nin konseriyle başladı. Mitingde sahne alan Umut Mürare verdiği konserinin ardından Cumhur İttifakı Akyazı belediye başkan adayı Bilal Soykan'a destek isteyerek sahneden indi. AK parti kadın kolları başkanı Oya Asan Umut Mürare'ye çiçek verdi.

Konserin ardından başlayan Mitingde ilk konuşmayı Ak parti İlçe başkanı Mesut Ekrem yaptı. Mitinge katılan vatandaşlara teşekkür eden Ekrem 31 Mart seçimlerinde desteklerini istediğini belirtti. Mesut Ekrem'in ardından MHP İlçe başkanı da bir konuşma yaparak Cumhur ittifakı ruhunun Akyazı'da güzel gittiğini ve adayları olan Bilal Soykan'a destek istediğini belirtti.

İlçe başkanlarının konuşmalarının ardından sahneye Cumhur İttifakı Akyazı belediye başkan adayı Bilal Soykan çıktı. Soykan sahnede mitingi katılan vatandaşlara karanfil atarak katılım gösterdikleri için teşekkür etti.

Soykan konuşmasında "31 Mart akşamı sizlerin de desteğiyle inşallah bu görevi üstleneceğim. Buradan tüm vatandaşlarıma ve bugüne kadar yanımızda çalışan koşturan arkadaşlarımıza Milliyetçi Hareket partililere yürekten sevgilerimi gönderiyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Hep birlikte İnşallah Akyazı'yı daha iyi yerlere getireceğiz" dedi.

Soykan'ın konuşmasının ardından kürsüye Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl başkanı Ahmet Ziya Akar çıktı.

Akar "Cumhur ittifakının Akyazı mitinginde bu soğuk havaya rağmen açık havada bizleri yalnız bırakmayan sizlere teşekkür ediyorum. Genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da vurguladığı gibi Ülkede beka sorunu var ve sizlerin de destekleriyle bu beka sorunu aşacağız. Ülkemiz 31 Mart seçimlerinin ardından daha da ilerleyecektir" dedi.

AkParti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu'da konuşmasında Muhalefete yüklenerek yaptı. Uncuoğlu "Millet ittifakı Ülkede beka sorunu yok diyor. Eğer bu beka sorununu göremiyorsanız daha bir şey görmenize gerek yok. Bizim milletimiz 31 Mart günü gerek cevabı size verecektir. Osmanlı tokadını bu milletten yiyeceksiniz" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Levent Bülbül konuşmasında " Ak Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu beka sorununu çok güzel anlattı. Bende anlatsam ancak bu kadar anlatabilirdim. Anlattığı bu konunun kelimesi kelimesine kefilim diyeceklerim de aynısıdır" dedi.

Miting sonunda Cumhur ittifakı Meclis üyesi adayları sahneye çağrıldı ve Cumhur İttifakı belediye başkan adayı Bilal Soykan ile birlikte halkı selamladılar.

Mitinge Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, Milliyetçi Hareket partisi Sakarya İl başkanı Ahmet Ziya Akar, eski belediye başkanı Yaşar Yazıcı, Ak Parti kadın kolları başkanı Oya Asan, MHP kadın kolları başkanı Gözde Keskin, Akyazı Ülkü Ocakları başkanı İbrahim Çalıkoğlu ve Ak parti ve MHP'li üyeler katıldı.

Miting alanını dolduran vatandaşların desteği yüzleri güldürdü.

Davut Kaya/Akyazı

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2690581/cumhur-ittifaki-akyazida-miting-yapti