İhaleye öyle bir isim katıldı ki... İhaleyi iptal ettiler!

Pamukova'dan İsmail ÇETİNTAŞ bildiriyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Pamukova Dolamaç mevkiinde inşa edilen ve Pamukova Belediyesine teslim edilen Esentepe Sosyal Tesislerinin 10 yıllık süre ile işletim hakkının kiraya verilmesi ihalesi "Açık teklif usulü ve artırma suretiyle" Perşembe sabahı Pamukova Belediyesi'nde yapılacaktı.

Esentepe Sosyal Tesislerini 10 yıllık süre ile işletim hakkını almak için ihaleye sadece bir kişi katılmıştı. İhaleye 10 dakika kala öyle bir isim başvırıda bulundu ki Belediye çalışanları ve ihale komisyonu şok oldu.

İhaleye son anda katılan kişi geçtiğimiz yıl Ekim ayında Pamukova Belediye Başkan yardımcısını makamında silahla ayağından vuran ve daha sonra belediye başkanını tehdit ettiği gerekçesi ile işlediği çeşitli suçlardan bir süre cezaevinde yatanB.S idi...

B.S, ihale katılım bedelini belediye veznesine yatırdıktan sonra ihale evraklarını ihale komisyonuna verdi. Evrakları eksiksiz olan B. S. ve diğer iş adamı ihalenin başlamasını beklerken bir anda ihalenin encümen kararı ile fesh edildiği bildirildi.

Encümen, ihale şartnamesinde bazı maddelerin yerlerinin sıralama hatası ve şartnamede yer almayan bazı hususlara yer verilmemesi sebebi ile 6. Maddesinde yer alan "Komisyonumuz gerekçesini karar da belirtmek sureti ile ihaleyi yapıp yapmamakta ve uygun bedeli tespitte serbesttir. Komisyonun ihaleyi yapmama kararına itiraz edilemez" maddesi gereğince ihaleyi oy birliği ile iptal etti.

Bu karar sonrası ihaleye giren B. S. ve diğer iş adamı şaşkınlık yaşarken, ihalenin 15 gün içinde açıklanması gereken gerekçeli kararını beklemeye başladılar.

İhalenin gerekçeli karardan sonra ne zaman yapılacağının Pamukova belediye başkanlığı tarafından duyurulması bekleniyor.

- Medyabar, Arka Kapı bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2690826/ihaleye-oyle-bir-isim-katildi-ki-ihaleyi-iptal-ettiler