Eski bakan İslam'ın o isteği iki yıl sonra gerçek oldu

Adana'da 29 Nisan 2014'te, 4 yaşındaki Gizem Akdeniz'in, akrabası tarafından vahşice katledilmesi haberinden sonra çocuk ölümleriyle ilgili açıklama yapan eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam,"Çocuklara çığlık atmasını öğretin"demişti. İslam'ın yaptığı konuşma sonrasıtartışmalar başlamıştı

İslam'ın özellikle anneler tarafından sert eleştiriler alan açıklamalarından yaklaşık 2 sene sonra Manisa'da çocuklara çığlık atma eğitimi verildi.

Toplum Destekli Şube Müdürlüğü Eğitim Birimi'nde görevli polis memuru Kemal Kıran, çocuklara ilk olarak polisin önemini anlattı. Daha sonra çığlığın ne zaman atılması gerektiği konusunda uygulamalı eğitim verdi. Çocuklar, yüksek sesle nefesleri yettiği kadar çığlık attı.
Polis memuru Kemal Kıran, bir çığlık atmanın hayat kurtardığını dile getirerek, "Çocuklarımıza çığlık atmayı öğretmemiz gerekir. Çocuklarımız yanlarına tanımadıkları şüpheli bir kişi geldiğinde veya kaçılmaya teşebbüs edildiğinde yüksek sesle çığlık atarak çevresinin dikkatini çekebilir. Ya da yakın çevresinde bulunan polisi hemen kendisine müdahale etmesine yardımcı olabilir. Böylece hem kendi hayatını hem de yanındakilerinin hayatını kurtarmış olabilir. Anaokullarındaki eğitimlerimizde artık çocuklarımıza uygulamalı olarak çığlık eğitimi de vermeye başladık" diye konuştu.

Kaynak: DHA

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2690861/eski-bakan-islamin-o-istegi-iki-yil-sonra-gercek-oldu