SEDAŞ emeklilerini unutmadı

TEİAŞ Misafirhanesinde gerçekleştirilen plaket töreninde duygulu anlar yaşandı. Tören için düzenlenen kokteyl sırasında, uzun süredir bir birleriyle görüşememiş olanSEDAŞ emeklileritören öncesi sohbet ettiler, ortak anılarını paylaşırken, hasret giderme imkanı da buldular.SEDAŞ'ta çalışırken emeklilik hizmet süresidolan veemekliliğe ayrılan personele teşekkür mahiyetinde verilen plaketleri, SEDAŞ ve TES-İŞ'in üst düzey yöneticileri törenle sahiplerine teslim ettiler.

250 EMEKLİ KATILDI
Sakarya, Kocaeli ilinden 250 emekli personelin katıldığı Plaket töreni TES-İŞ Sendikası Yöneticilerinden Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu'nun konuşması ile başladı. İrfan Kabaloğlu Özelleştirilme süreci yaşayan SEDAŞ'ta sürecin çok iyi yönetildiğini belirterek, bu anlamda "SEDAŞ yöneticilerinin ve Sendikamızın da bunda payı büyüktür" dedi.
Sırası ile Genel Mali Sekreter Sedat Çokol ile Genel Başkan Yardımcısı Hasan Tahsin Zengin emeklilere hitap ettiler. TES-İŞ Yöneticilerinden Sedat Çokol'un duygusal konuşması törene katılanları da duygulandırdı. 1999 Depreminde karanlığa gömülen şehirde elektrik dağıtım şebekesini bir haftada ayağa kaldıran SEDAŞ ve yardımcı destek ekiplerin çalışmaları sırasında bir an önce şehre enerji vermeye çalışan arkadaşının geçirdiği iş kazasını anımsatarak, bende sizinle aynı koşullarda çalıştım, beni desteklediniz şube başkanı yaptınız şimdi de Ankarada sizlerin güvenine layık olmaya çalışıyorum, Bugün çok mutlu ve gururluyum. Biz işçimize sahip çıktık, işçimiz de sendikaya sahip çıktı. Hepiniz hakkını helal etsin" dedi.

SEDAŞ ÖRNEK OLUYOR
TES-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Hasan Tahsin Zengin "Özelleştirmelerden sonra bu tip törenleri sadece SEDAŞ'ın yaptığını görüyoruz. Bu Organizasyon gerçektenTürkiye de tüm Dağıtım Şirketlerine örnek olması gereken bir olaydır. Bu törenler, diğer kurumlara da örnek olmalı. Gurur verici ve takdir edici bir konu. Bu organizasyonu gerçekleştiren ve katkıları olan yöneticileri de kutluyorum. Bu tür olaylar motivasyonu arttırır. Aidiyet duygusunu geliştirir. Plaketin manevi değeri büyüktür. Emekli olan arkadaşlarımıza da bundan sonraki yaşantılarında mutluluklar diliyorum" dedi.
EMEKLERİNİZ UNUTULMAZ
SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, " SEDAŞ ailesi adına güzel bir gün. Sizleri bugün burada aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerinbu kurumda geçen hizmet döneminizde elektrik dağıtımının bugün bu duruma gelmesinde büyük katkılarınız olduğunu biliyoruz. 1975'li yıllarda elektriksiz köylerden söz edilirken, 1982'li yıllarda elektriksiz köy kalmaması adına yapılan yoğun çalışmaların ülke genelindeyürütüldüğünü ve sizlerinde bu çalışmaların içinde yer aldığını biliyoruz. Sakarya dan Kastamonu, Malatya, Adıyaman gibi Türkiye'nin pek çok iline SEDAŞ ekiplerininelektrik dağıtım şebekesi kurmaya ve bu illerde elektriksiz köy kalmaması için cansiperane bir çalışma yürütülmesine SEDAŞ'ın şu anda emekli olan çalışanları tarafından katkı sağlandı. Bu arada enerji sisteminde çalışırken hayatını kaybeden arkadaşlarımızı da rahmetle anıyoruz.Bu gün ise SEDAŞ elektrik dağıtım sistemini büyük projeleriyle daha çok ilerilere götürmek üzere yatırımlarını yapmaya devam ediyor. Sizlerin verdiği emekler unutulmaz. Sizler SEDAŞ ailesinin bir parçasısınız. Bizlerin bir yanlışı varsa sizlerden gelecek eleştiriler öneriler için her zaman kapımız sizlere açık, her zaman sizlerin yanınızdayız. TES-İŞ sendikası her zaman çalışanların ve işverenin yanında olmuştur" biçiminde konuştu. Konuşmaların ardından SEDAŞ yöneticilerine ve TES-İŞ Sendikası yöneticilerine plaketleri verilirken, sendikacılar ve SEDAŞ yöneticileri Kocaeli, Sakarya ve Gebze illerinden emekli olan SEDAŞ personeline plaketleriniverdiler.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2691428/sedas-emeklilerini-unutmadi