Kentsel dönüşüm Hendek'in yararına

Ali Kemal Sofu, Hendek nüfusunun son 10 yılda iki kat arttığını, bu artış hızına göre, şehrin yeniden dizayn edilmesi gerektiğini kaydetti.
Kentsel dönüşüm projesi ile şehrin ilkel kalmasının önüne geçileceğini belirten Sofu, "Kemaliye Mahallesi yeniden imar edildiğinde, insanlar burada oturmak ve daire sahibi olmak için yarışa girecek" dedi.

ÖNYARGI VAR
Projeye gösterilen olumsuz tepkileri önyargı olarak nitelendiren Sofu şunları söyledi:
Herkes projenin açıklanmasını beklemeli. Belediyemiz doğru biçimde bilgi aktaracak, soru işaretleri ortadan kalkacaktır. Biz projeyi izledik, Hendek için çok güzel bir proje. İlçemizin çok dar bir alanını, 50 dönümü kapsıyor. Bu bölge şuan karmaşık imar ve labirenti andıran yollara sahip. Kentsel dönüşümle birlikte bu bölge herkesin memnun olacağı, hatta ilçe adına övünç duyacağı bir konuma gelecek.

TIPKI 18 GİBİ
Ali Kemal Sofu, daha önce 18 uygulaması için de tepki gösterildiğini, ancak zamanla uygulamanın memnuniyete dönüştüğünü belirterek, "Arsaları yolla buluşan ve değer kazanan insanlarımız şimdi memnunlar. İşin bir başka boyutu da Ata toprağı demek, şehircilikte yok. Aynı mantıkla bakılırsa, Ali Gaffar Okkan Caddesi gibi birçok yeni cadde açılamazdı" diye konuştu.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2691519/kentsel-donusum-hendekin-yararina