Türkiye'nin ilk 'Fidan Borsası' Sapanca'da

Sapanca'da yapılan açılışa Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Satso Başkan Mahmut Kösemusul, Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Sakarya Süs Bitkileri Yetiştiricileri Başkanı Erkan Ekici, Orman Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şeker,Süs Bitkileri Üreticileri Derneği (SASBÜD) Başkanı Abdullah Okul katıldı.

Program açılışının ardından konuşma yapan Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, " Kamuoyunda Fidancılık Borsası olarak bilinen Sapanca Tanıtım ve Sergileme Fidanlığının açılışında toplanmış bulunuyoruz. 2010 yılında Orman ve Köy İşleri Bakanlığı ile planladığımız bu çalışmanın bugün 1. etap açılışına yapacağız. Özel sektördeki fidan yetiştiricilerinin aynı yerde alıcılara adeta bir festival şeklinde satış yapacağı bir mezra inşa ettik" dedi.

Konuşmaların yapılmasının ardındankurumu dolaşan Vali Büyük ve protokol üyeleri açılışı yapılan süs bitkileri alanını gezerek fidan, ve süs bitkileri hakkında bilgi aldı.

Haberin Videosu

- Medyabar, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2691528/turkiyenin-ilk-fidan-borsasi-sapancada