Bilgen: "İyi çalışan kazanır"

Türkiye Partisi Sakarya Milletvekili aday adayı Adem Bilgen, kendisi gibi SATSO çatısı altından gelen ve iki ayrı partiden aday adayı olan Engin Özkoç ve Akgün Altuğ ile birlikte gireceği seçim yarışını değerlendirirken, "İyi çalışan, iyi sonuç alır. Kendisini halka en iyi anlatan seçimi kazanır" dedi.

1976 Trabzon doğumluyum. 12 yaşında Sakarya'ya yerleştim. Liseyi burada okudum. Sakarya'nın havasını ve suyunu aldım. Artık Sakaryalı oldum. 1996'da iş hayatına atıldım. 2009 SATSO seçimlerinde 7. Meslek Komitesi Başkanlığına seçildim. Akyazı Meslek Yüksekokulu Gaz ve Gaz Teknolojileri Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde üyeliklerim var.
Sakarya'nın her yerine ayak basacağız

Sakarya'da çözülen sorun yok

Sakarya'nın çözülmüş olan bir sorunu var mı, ben size sorayım. Bu soruyu burada yaşayan herkesin sorması gerekiyor. Deprem felaketi yaşandı, neler yaptık, hareketli caddeleri, köhne ışıksız caddeler haline dönüştürdük. Doğru olana doğru demek lazım, binalardaki çarpık yapılaşma devam ediyor. Yol, trafik ve altyapı sorunlarının hiçbiri çözülmemiş, tarım alanları da inşaat alanlarına dönüştürülmüş durumda.

Milletvekili bana saygısızlık etti

Bir toplantı esnasında, tv den gerçekleştirilen canlı yayında Sakarya milletvekillerinden birine soru sormuştum. O milletvekili bana "Konuyu il başkanına iletin, o bana iletir" diye cevap vermişti. Bu milletvekilinin bana verdiği cevap beni çok etkiledi. Ben bir vatandaşım ve benim sorunlarımı çözmek için orada bulunan bir vekilin, bana böyle hitap edip, beni terslemesi saygısızlıktır. Canlı yayın esnasında bize bunu yapan bir vekilin normal bir vatandaşa ne yapabileceğini artık siz düşünün. Eğer bu vekiller Sakarya'nın sorunlarıyla uğraşmış olsalardı, bunca sorun ve söyleme gerek olmazdı. Karaman'a gidin arıtma tesisi yerleşim yerinin içinde kalmış. Koku insanları ruhsal olarak etkiliyor. Orası için çözüm bulmuşlar mı? Hayır. Oysa çözüm bulunmalıydı, şu da bir gerçek ki küçük vadeli çözümler değil, uzun vadeli, örneğin 50 yıllık planlar yapmak zorundayız.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2691684/bilgen-iyi-calisan-kazanir