"Jeofizik Mühendisleri tabela şubesi olamaz”

Jeofizik Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi seçimlerinde, odanın Sakarya'da daha aktif ve vizyonel olması amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Yenilikçi Jeofizik Mühendisleri grubu neden göreve talip oldukları konusunda bir açıklama yaptı. Grup adına yapılan açıklamada, mevcut yönetimin güçlerini kullanarak kendilerini yıldırmak istemesine tepki gösterilirken, "Oda üyelerine geçtiğimiz gün bizim aleyhimize bir mail atılarak, seçimlerde aday olmamızı bir ihanet gibi göstermeye çalışan mevcut yönetimin bu hareketine bir anlam veremiyoruz. Zira üyesi olduğumuz odanın seçimlerinde aday olmak bizim en tabi hakkımızdır. Kaldı ki, sürekli kapalı olan, üyelerine karşı sorumluluklarını yerine getirmeyen, makam sevdası ile bulundukları görevin öneminin farkına varamayan yöneticilerden görevi devralmak istememiz, mesleğimizin daha iyi temsil edilmesi gerektiğini düşünmemizden dolayıdır" denildi.

"ŞEHİTLERİ SEÇİME ALET ETTİLER"

Grup açıklamaya şöyle devam etti: "mevcut yönetim üyelerine gönderdiği mailde, 'Ülkemizin bekası ve huzuru için, yaban ellerde toprağa düşen vatan evlatlarının sayısının her geçen gün arttığı şu günlerde; bu riyakarlığı hazmetmek bir yana hatırlamak bile zor gelirken' ifadelerini kullanarak bizim aday olmamızı bir vatana ihanet gibi yansıtmış, aziz şehitlerimizi makam hırslarından dolayı seçimlerimize alet etmişlerdir. Bu skandal ifadelerden şubeye bağlı mühendisler olarak utanç duyduk. Hiçbir makam ve mevkiye, böylesi kutsal değerlerin alet edilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Bizim işimiz mühendisliktir. Mevcut şube yönetimimizde mesleğimizle alakalı temsiliyet kabiliyetine sahip olmadığı için miadını doldurmuştur. Yaptıkları yanlışları ve eksiklerini kapatmak için beyhude çabaları, onları aziz şehitlerimizin arkasına sığınmaya kadar götürmüştür. Bizler birer Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak askerimize dualarımızda ve gönlümüzde her daim yer ayırmaktayız, ancak o kahraman insanların seçimlerimize alet edilmesine de müsaade edemeyiz."

SAKARYA'YA HİZMET ETMEK İSTİYORUZ

Grup açıklamasında son olarak şunları kaydetti: "Pazar günü gerçekleştirilecek seçimde şubemizin Sakarya'da bir tabeladan ibaret olmaması gerektiğine inanan arkadaşlarımıza sesleniyoruz. Biz mesleki dayanışmamızın herkese örnek olacağı bir şube hayali kuruyoruz. Biz dayanışma konusunda parmak ısırtacak bir şube hayali kuruyoruz. Biz el ele vererek bu şehre hizmet etmenin gururunu yaşamak istiyoruz. Sakarya bir deprem bölgesidir ve biz yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde bu şehrin deprem hazırlığı noktasında aktif görev almayı bir zorunluluk sayıyoruz. İlgili devlet birimlerimiz ve yönetimlerimize bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Bizler bu şehrin evlatlarıyız. Eğitimini aldığımız, hayatlarımızı adadığımız mesleğimiz konusunda, şehrimize hizmet etmek istiyoruz. Jeofizik Mühendisleri Sakarya'da bir tabela şubesi olamaz. Biz bunu değiştirmek için aday olduk. Bu gidişatı değiştirmek istiyoruz. Şehrine hizmet etmek isteyen, dayanışma ile bir arada olma kültürünü benimseyen, mesleki sorunlarımızın çözüme kavuşması için bir merkeze ihtiyaç duyan tüm üyelerimizi de bizi desteklemeye, birlikte yürümeye ve şubemizi Sakarya'da örnek gösterilecek bir oluşum haline dönüştürme sürecinde görev almaya davet ediyoruz.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2691984/jeofizik-muhendisleri-tabela-subesi-olamaz