Sakaryaspor'a 7 milyon lira aranıyor

Safa Polat yazıyor

Sakaryaspor'da TFF 2.Lig' yükselme başarısının gösterilmesinin ardından yapılan yüksek bütçeli transferler büyük sorun olmaya devam ediyor. Büyük bir maddi kriz yaşayan Yeşil Siyahlılarda yönetim de Başkan İsmail Gürses'e karşı çatlak sesler yükselmeye başladı.

Başkan İsmail Gürses takımın acil ödemeleri için para bulmaya çalışırken, takıma sezon başı 3 milyon TL veren Büyükşehir dışında maddi bir destek veren olmadı.Sakarya'da iş adamları ve firmalar ile görüşen Gürses para krizini çözmeye çalışırken,bu maddi krizinyönetim toplantılarında ana gündem maddesi olduğu kaydediliyor.

İddialara göre yönetimdeki bazı isimler Başkan Gürses'e sezon başı bu kadar yüksek bedelli transferleri gerçekleştirdiği için tepki gösteriyor. Teknik Direktör Osman Özdemir'in bazı transferlere maliyetinden dolayı karşı olmasını örnek gösteren yöneticiler, transferde kendini tek sorumlu olarak ilan eden Gürses'e bu maliyetten dolayı Gürses'e yüksek sesle karşı çıktıkları belirtiliyor. Gürses ise tüm bu tepkilere karşı sessiz kalıyor.

Kulübe yakın kaynaklara göre takımın kısa süre içerisinde yaklaşık 7 milyon TL'lik bir rakam bulması gerekiyor. Bu rakamın futbolculara ödeneceği, ödemenin olmaması halinde büyük bir krizin kapıda olduğu dile getiriliyor.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2692056/sakaryaspora-7-milyon-lira-araniyor