Üniversiteliler yolunacak kaz mı?

Üniversiteli Büşra'nın şikayeti şöyle...


Sakaryadaki minibüs şoförleriyle ilgili yaşanan sıkıntılar artık can sıkıcı bir hal almaya başladı. Minibüste öğrenci olarak ücreti verildiği takdirde öğrencilere gösterilen tepki, banka hortumlayan dolandırıcıya verilen tepkiyle eş değer. Bununla kalmıyor tabii, onun yanında öğrenci arkadaşlarımız dolmuştan inene kadar şoför koltuğunun yanında oturan kişiyle (o kişi her kimse artık) öğrenciler hakkında söylenen küçük düşürücü, aşağılayıcı ithamlara maruz kalıyor. Benim bu maili atmamın sebebi sabah saat dokuz sularında şahit olduğum bir olay üzerine yaşadığım üzüntüdür.


Öğrencilerimizin bu muameleye maruz kalmalarındaki ilk etken şoförler olsa da ana sebep ücret tarifesini belirleyen kurumdadır. Belirlenen ücret tarifesine göre, öğrenci ibaresi yalnızca ortaokul ve lise öğrenimi görenleri kapsamaktadır. Bunun düzeltilmesiyle ilgili bir çağrı yapmak istiyorum. Bugün Sakarya Üniversitesinde 80.000e yakın öğrenci okuyor. Ve bu öğrenci potansiyelinin, şehrin sosyal ve ekonomik düzeyinin yükseltilmesi konusunda ne kadar önemli olduğunu ifade etmeye gerek yok herhalde.


O yüzden lütfen artık Sakarya halkı ve esnafı, üniversite öğrencisini yolunacak tavukolarak görmeyi bıraksın. Gençliklerinin en güzel dönemlerini yaşadıkları bu şehri, öğrenci dostu şehirolarak hatırlamalarına yardımcı olalım.

Yukarıda bahsi geçen konuları sitenizde dile getirmenizi önemle rica ediyorum.

- Medyabar, Sizden Gelenler bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2692108/universiteliler-yolunacak-kaz-mi