Saadette temayül yoklaması

Saadet Partisi Milletvekili aday adayları temayül yoklaması Parti İl binasında yapıldı. Yoklama öncesinde İ Divan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya SP Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, SP GİK Üyesi ve Sakarya İl Başkanı İsmet Aksoy, İl ve İlçe Yönetim kurulu üyeleri, İlçe başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan SP GİK Üyesi ve Sakarya İl Başkanı İsmet Aksoy, Saadet Partisi olarak her gün daha da güçlendiklerini seçimin AK Parti ile Saadet Partisi arasında geçeceğini iddia etti.

SP Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu da yapılacak seçimin önemine değindi. Karamollaoğlu, konuşmasında halkın her zamankinden daha fazla Saadet Partisine ihtiyacı olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: "Toprak ayağımızın altından kayıyor bu bir gerçek. Toprak fiilen ayağımızın altından kayıyor. Üstündeki manzaralar nasıl gösterilirse, gösterilsin şu kadar hızlı kalkınıyoruz, ihracatımız bu kadar artıyor, bu dış politikada ne kadar etkiniz olursa olsun. Herkes Türkiye'yi hayranlıkla izliyor.

Bütün İslam alemi Türkiye'ye alkış tutuyor. O yetmiyor, yabancılar bile dış ülkedeki ekonomik kuruluşlar durmadan Türkiye'nin kredi notunu yükseltiyor. Bunlar doğruda bunlar ne manaya geliyor. Bunları iyi idrak etmezsek toprağın ayağımızın altından nasıl kaydığının farkına varmıyoruz demektir."
Bu hükümetin en iyi yaptığı işin sadaka vermek olduğunu anlatan Karamollaoğlu, şunları söyledi: "800 bin kişiye sadaka verdiler. Sen neden işsizin kendi işini yaparak geçinmesine izin vermiyorsun. Sen bu ülkeyi neden paraya muhtaç, işe muhtaç aşa muhtaç hale getirdin. Bu başarısızlığın resmidir. Asgari ücret hâla 630 lira, Başbakanımız 2002'de seçimlere giderken çay simit hesabı yapıyordu. Şimdi bu hesabı yapsın. Asgari ücret yetiyor mu. Her gün çay, simit almaya. Sizin ne farkınız var CHP'den. Libya'da
neden Müslümanların öldürülmesine izin veriyorsunuz. Biz Siyonizm'in karşısındayız. Onların haksızlıklarına karşıyız. Biz mazlumun yanındayız. Biz aramızdan ayrılmasına rağmen, hocamızın izinden gitmeye devam edeceğiz. Onun fikirlerini, inancını, projelerini hayata geçirmek istiyoruz."

Konuşmaların ardından 17 Milletvekili aday adayı partililere tanıtıldı. Partililer, Milletvekili aday adayları İsmet Aksoy, Havva İlter, Eyüp Yıldırım, Osman Tandoğan, Mustafa Baklaya, Abdullah Satır, Cevat Say, Osman Ünlü, Fahrettin Bay, Adnan Güçlü, Remzi Cesur, M.Ali Özyardımcı, Murat Kosova, Abidin Birinci, Süleyman Talha Çelik, Ümit Aydeniz, İbrahim Fil ve İbrahim Cali arasından 7 adayı belirlemek için oy kullandı.
Temayül yoklamasının ardından alınan sonuçlar SP Genel Merkezine gönderilecek. Partinin yedi milletvekili adayı Ankara'da yapılacak mülakat sonrasında belirlenecek.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2692175/saadette-temayul-yoklamasi