CHP Hendek'te şok üstüne şok..

AYIP ÖRTER GİBİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Hendek'te 24 Haziran Pazar günü kahvehanede toplanacak. Son 3 aydır ardı ardına gelen şoklarla sarsılan CHP Hendek, 3 ay önceki coşkulu genel kurulu aratacak tarzda bir adım attı. İddiaya göre, Selami Karakadı'yı aday çıkartan parti içi muhalif grubun isteğiyle olağanüstü genel kurul, parti binasının hemen yanındaki kahvehanede olacak. Gerekçe ise, sessiz bir genel kurul arzusu.

KELEŞ KABUL ETTİ

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş'in, salon yerine kahvehane önerisini kabul etmesi de şaşkınlık yarattı. Hava sıcaklığının mevsim şartlarının üzerinde seyrettiği günlerde, CHP'li delegeleri zor bir genel kurul bekliyor. Çünkü klimalı bir salon yerine, kliması bulunmayan ve fiziki şartları kalabalık ve düzenli bir kongre için yeterli olmayan kahvehane tercihi, CHPlilere ızdırap dolu bir gün yaşatacak öngörüsü hakim.

ARTÇI ŞOKLAR

Son genel seçimlerde 34 yıl aradan sonra milletvekili çıkartan Sakarya'da aynı seçimlerde CHP, Hendek'te de oy oranını ikiye katlayıp ikinci parti konumuna yükselmişti. CHP'de Metin Öztürk'ün seçildiği ve 3 ay önce yapılan genel kurul da, 34 yıl sonra "Hendek'te ilk kez salonun dolduğu ve coşkunun hakim olduğu bir genel kurul olarak gösterilmişti. Parti içi muhaliflerin baskısı, Metin Öztürk'ün il kongresinde kaybeden gruba açık desteği gibi faktörler sonrası Öztürk istifaya zorlanmış, yönetim kuruluyla birlikte istifa etmişti.

Serkan KÖSE Hendek'ten yazdı

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2692520/chp-hendekte-sok-ustune-sok