Karısına cinsel istismardan hapse girdi!

Azim Çelik'in haberi

Karasu İlçesinde 2 yıl önce 15 yaşında olan kaçırdığı S.P.ye cinsel istismardan hakkında açılan davada 11 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırılan 29 yaşındaki Yasin Pekyılmaz, davadan bir yıl sonra karısıyla evlenmesine rağmen cezaevine girmekten kurtulamadı. Polis tarafından yakalanan genç adam cezaevine karısıyla birlikte gitti

Alınan bilgilere göre Karasu ilçesinde yaşayan ve 15 ayrı suçtan dosyası bulunan Yasin Pekyılmaz(29)2012 yılında kendisinden 12 yaş küçük olan 15 yaşındaki S.P.yikaçırdı.

Uzun bir süre ailelerinden saklanan sevgililer 15 yaşında olan genç kıza, 16 yaşını doldurmasından sonra resmi nikah kıydılar.

Ancak genç kızın ailesi şikayetçi olunca Yasin Pekyılmaz , 'Çocuğun cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarındantutuklandı ve hakkında dava açıldı. Karara çıkan davada,aynı suçlardan 11 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Karar Yargıtay'a temyize gönderilince genç denetimli serbestlikten yararlanarak tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Yargıtay Yasin Pekyılmaz'ın hapis cezasını onaylayınca hakkında yakalama kararı çıkartıldı. 2 ay boyunca Serdivan ve Adapazarı'nda kiraladığı evlerde saklanan genç İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından Serdivan İlçesinde yakaladı.

Emniyete getirilen genç adamın eşiS.P., kocasını emniyetin kapısındabir arkadaşıyla birlikte bekledi.

Genç kadın polisteki sorgusu sonrasında cezaevine götürülmek üzere polis merkezinden çıkartılan kocasını bir an olsun yanlız bırakmadı ve aynı polis aracına binerek adliyeye gitti.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2693096/karisina-cinsel-istismardan-hapse-girdi