Cumhurbaşkanı Gül'den vefa

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sapanca Güral Otel'de düzenlenen eski arkadaşlarının anıldığı 'Önden Giden Atlılar' paneline katıldı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Sapanca Güral Otel'de eski arkadaşları olan Numan Yazıcı, Ahmet Arıca ve Yusuf Aydın'ın anıldığı bir programa katıldı. Toplantıya Cumhurbaşkanı Gül ile birlikte Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da katıldı. Eski Tarım Bakanı Prof.Dr. Sami Güçlü tarafından düzenlenen toplantı basına kapalı gerçekleştiriliyor.
Toplantı öncesi Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Yardımcısı Atalay, Güral Otel'de gerçekleştirilen 'Sapanca'da Zamanlar' isimli 15. Türksoy (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) Ressamlar Buluşmasında ortaya çıkan eserlerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Yardımcısı Atalay, 19 sanatçının 50'nin üzerinde eseri ile katıldığı sergi hakkında Türksoy Genel Sekreteri Dusen Kaseinov'dan bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Gül, TBMM eski Sanat Danışmanı ve kadrolu tek ressamı olan Yaşar Çallı'nın yaptığı portresini incelerken, Cumhurbaşkanı kendisine yapılan hoş sürprizden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda Gül'e eşi Hayrünisa Gül de eşlik etti. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ında katıldığı toplantıda katılımcılara dağıtılan Önden Giden Atlılar isimli kitapta "Adapazarı'nda tanıdığım üç mümtaz şahsiyet' isimli giriş makalesini kaleme alan Gül, burada arkadaşları için "Üçü de bu toprakların çocuğu, üçü de idealist, üçü de ülkeleri için fedakarlıklarla dolu bir ömür yaşadılar. Ve erken sayılabilecek bir yaşta aramızdan ayrıldılar" diye yazdı.

Gül ayrıca, "Dostların varlığını, Allah'ın insanoğluna verdiği en büyük zenginlik olarak kabul ederim. Dostluğun hiç eksilmeden, tükenmeden, hayat boyu ihtiyaç duyulan bir manevi ihtiyaç olduğunu hissederim. Yeryüzünde çok dostu olan insanların, pek az olduğu söylenir. Bu doğrudur. Ancak bu kanaatinde istisnaları vardır. İşte bu kitapta hep birlikte rahmetle andığımız 'Önden Giden Atlılar' olarak nitelendirdiğimiz üç arkadaşımız, geniş çevreleri kadar çok sayıda dost edinmiş az sayıdaki insanlardandır" şeklinde ifadeler kullandı.

Gül, panel çıkışında kendisine yaklaşan bir sünnet çocuğunu sevmeyi ihmal etmedi. Gül, daha sonra Sakarya'dan ayrılarak İstanbul'a gitti.

Haberin Videosu

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2693637/cumhurbaskani-gulden-vefa