Selmet Şükür ile Sakaryaspor'u konuşunca!

Coşkun Bilir
Coşkun Bilir

Denizlispor hezimetinden sonra Selmet abi ile Sakaryaspor üzerine sohbet etme imkânı yakaladım.
Koca dev adam Selmet Şükür alınan sonuçlar karşısında neredeyse küçülmüş te küçülmüş...
Adeta içi kan ağlıyor...
Özellikle son beş maçta alınan 2 puanaateş püskürüyor. Sorumlu arama içinde değil ama "dağıttığımız 2 milyona bu iki puan mı alınır" sözü belli ki oyuncuları adres gösteriyor.
Hele hele bazı oyunculara ise adeta ateş püskürüyor. Futbolcu olmadan kendini futbolcu yerine koyanların faturasını da bazı menajerlere kesmesi dikkatimden kaçmadı.
Erdal Taşkın'dan başkan olmaz sözüme Selmet Şükür ile konuştuktan sonra bir kez daha inandım.Erdal Taşkın konusuna fazla girmeyeceğim özellikle. Ama Erdal başkan önce Altın Koltuk hesabını kuruşuna kadar verecek. Bu işin peşini kusura bakmasın ama bırakmayacağım.Sadece Sakaryaspor sevdası ile yardımcı olmak isteyen saf ve temiz insanlardan toplanan paraların hesabını mutlaka vermek zorunda sayın başkan!
Yoksa bu konuda çok daha somut örnekler vermek zorunda kalacağım. Selmet Şükür, Erdal Taşkın dostluğunun(!)ne kadar olduğunu bizzat dinleyen birisi olarak Altın Koltuk projesinden başlayarak tüm gelir ve giderleri kuruşuna kadar açıklamak zorundadır.
Neden bir aydır altın koltuk dahil olmak üzere gelir ve giderler açıklanmıyor?
Selmet Şükür ne diyor?
Futbolculara ödenen 2 milyona sadece iki puan mı alınır? Demek ki bu kadroya dağıtılan miktar sadece 2 milyon TL ise, çok ciddi bir para girişi olmuş. Bunlara belediye gelirleri ve Fi Yapı reklam gelirlerini de koyduğumuz zaman ortaya çıkacak tablonun hesabını birileri vermek zorunda.
Fi Yapı forma reklamı karşılığında Sakaryaspor'a ne kadar para ödemiştir? Şen Piliç'in forma reklamı apar topar sökülüp atıldığına göre demek ki en az iki katı bir para girdisi olmalı. Bu rakamlar kamuoyuna açıklanmak zorundadır. Kapalı kapılar arkasında yapılan ve sadece iki-üç kişi tarafından imzalanan gizli sözleşmeler neden sır gibi saklanıyor?
Ben onu bunu bilmem; Sakaryaspor'un sportif olarak zor günler geçirmesini kimse kendine fırsat bilmesin.
Yılmaz Vural ve ekibinin Sakaryaspor'a aylık maliyeti nedir? Yılmaz Vural'ın sadece Elmas Otel faturaları ne kadardır? Yardımcılarının sözleşmelerini neden açıklamaktan korkuyorsunuz?
*****
Sürekli matematik hesabı yapan ve önümüzdeki yılın kadrosunu hazırlamak zorundayım diyen Yılmaz Vural, 2B'de Sakaryaspor'un başında olacak mı?
Yoksa Dubai teklifini değerlendirmeye mi alacak? Şayet Yılmaz hoca 2B'de takımın başında olmayacaksa derhal istifa etmelidir.
Her fırsatta iyi bir Sakaryalı olduğunu söyleyen Yılmaz Vural parayı mı yoksa Sakaryaspor'umu tercih edecek?
Bunun kararını mutlak vermeli ve Sakaryaspor yönetimi ile en az üç yıllık profesyonel bir sözleşme yapmalı.
Yok,ben seneye Dubai'deyim diyorsa da Coşkun Demirbakan ile antlaşmanın yolları aranmalı.
Ha, bu yönetim bu radikal kararları alabilir mi?
Hiç sanmıyorum.

- Medyabar, Coşkun Bilir tarafından kaleme alındı
https://medyabar.com/makale/2693702/coskun-bilir/selmet-sukur-ile-sakaryasporu-konusunca