"Her Kursta Ayrı Bir Başarı Öyküsü Var"

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ve Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya ile birlikte İstiklal Mahallesi Yiğit ve Kavaklı Sokak'taki SERMEK'lere misafir olan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar kursiyerlerle sohbet etti.

Halk eğitim kurslarında icra edilen çalışmaların sanatsal nitelikte öneme sahip olduğunun altını çizen Başkan Alemdar, meslek edindirme ve el becerilerini geliştirmenin yanı sıra ortaya çıkan çalışmalarla kültürel ve sanatsal hayata katkı sağlandığını belirtti.

Serdivan'ın her noktasında hizmet veren halk eğitim merkezlerinin, özellikle ev hanımlarına; el becerilerini geliştirme, eğitim aldıkları alanda ustalaşarak bunu üretime dönüştürme ve aile bütçesine katkı sunma noktalarında önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğini söyledi.

7'den 70'e eğitimin önemine vurgu yapan Başkan Alemdar, SERMEK'ler sayesinde kendi işini kuran girişimcilerden, yaşadığı bedensel rahatsızlıklarını bu kurslarla yenen kursiyerlere kadar gittikleri her merkezde ayrı bir başarı öyküsüne de şahit olduklarını dile getirdi.

Alemdar, "Bu başarı öyküleri bizim de çalışma azmimizi yükseltiyor. İnşallah önümüzdeki dönem kurs merkezlerimizin sayısını ve niteliğini artırarak hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2693987/her-kursta-ayri-bir-basari-oykusu-var