Hizmetli okul önünde dehşet saçtı: 2 yaralı

dOlay,Pamukova İlçesi Yenice Mahallesi'ndeki Fatmahanım Ortaokulu'nda sabah saatlerinde yaşandı.

Sabah çocuklarınıokula getirenöğrenci velisi iki kardeş Yalçın G. ileFatih G. okulun bahçesinde aralarında bilinmeyen bir sebepten husumet bulunan okul hizmetlisi Ü.Ç ile tartışmaya başladılar.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonrası aldığı yumruk darbeleri ile yaralanan okul hizmetlisi Ü.Ç üzerindeki bıçağı çıkartarak iki kardeşe bıçakla saldırdı.

İki kardeş arbede sırasında vücutlarına aldıkları bıçak darbeleriyle yaralanırken olay yerine ihbarlar üzerine ambulans ve polİsekipleri sevk edildi.

Biri ayağından biri de sağ göğüsünden bıçaklananiki kişi olay yerindeki ilk müdahalenin ardındanPamukova Devlet Hastanesi'ne, buradan da Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

İsmail Çetintaş/Pamukova

- "Savcılık olaya el koydu"

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yaptığı açıklamada, okulda hizmetli olarak çalışan kadrolu işçinin, öğrenci velisiyle tartışması sonucu böyle bir olayın yaşandığını söyledi.

Olayın adliyeye intikal ettiğini ve savcılığın olaya el koyduğunu dile getiren Balkanlıoğlu, "İdari tahkikat tarafımızdan, adli tahkikat da savcılık tarafından yürütülüyor. Burada hizmetli olarak çalışan bir işçi, bir öğrenci velisi ve yakınlarıyla kavga ediyor. Kavganın ardından böyle bir olay yaşanıyor. Önce veli ile tartışma yaşanıyor, daha sonra olay veli tarafından yakınlarına intikal ettiriliyor. Daha sonra onların da olaya müdahalesiyle kavga çıkıyor. İki kişi hizmetliyle kavga ediyor, hizmetlinin de o iki kişiyi bıçakladığı yönünde bilgi geldi. Tahkikat devam ediyor." diye konuştu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2694382/hizmetli-okul-onunde-dehset-sacti-2-yarali